Facebook Sayfamız
Ankara Hava Durumu
Şubat 2019
P S Ç P C C P
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Sünnet Düğünlerinin Vazgeçilmezi

Sünnet Düğünü OrganizasyonuSünnet olmak peygamber âdetin den gelmektedir. Erkek çocuklarının sünnet edilmesi Müslüman olmanın göstergesidir. Firmamızın organizasyonu bu dini değerlerimizi göz önünde bulundurarak düğün sahiplerinin istedikleri doğrultusunda organize eder. Bu sebeple de bir gelenek haline gelmiş olup günümüzde de anne ve babanın çocuklarına karşı yapmaları gereken gelenekti. Bu durum aile içinde çocuklarının ilk mutluluğuna şahit olmaları bakımından da çok önemlidir.


Bu mutluuğu sizinle beraber paylaşan Organizasyon Firmamız aile gibi her ayrıntıyı düşünmüştür. Ege’nin efeler şehri da sünnet düğünü organizasyonları ailelerin maddi ve sosyal durumlarına göre çeşitli merasim ve eğlencelerle kutlamaktayız. da ki organizasyon firmamız ailelerin istediği üzerine geleneksel ya da modern şekilde sunum yapmaktayız. Ailelerin ve çocukların istekleri doğrultusunda palyaço, havai fişek, meşale, zeybek oyunu, halk oyunları firmamızın sunduğu hizmetlerdendir da sünnet düğünleri hafta sonu yapılması tercih edilirken bu günlerde genellikle yaz tatiline denk getirilmektedir bu yüzden ’ da ki firmamız kendini her sene yenileyerek yaza hazır hale gelir. ilimizde sünnet düğünleri kına ve sünnet olmak üzere genelde iki günde yapılır. Firmamız kına gece merasimlerini düzenleyerek sünnet çocuğuna kına gecesinde ekstra eğlenceler sunar. Kına gecesinde sünnet çocuğna kına yakılır. Kına halk arasında silah parmağı olarak adlandırılan başparmak ile işaret parmağıdır.


O gün da misafirlere yöresel yemekler yapılır ve ikram edilir. organizasyon firmamız bu konuda dev yemek listesi ile gelen misafirlerin hem karnını hem gözünü doyurmaktadır. Bu yemekler arasında olmazsa olmaz a özgü Keşkek yemeğidir. Sünnet kıyafetleri ile ortada dolaşan çocuk ailenin tercihine göre şehir turuna at veya deva üzerine çıkarılarak gezdirilirken son zamanda bu durum araçlarla konvoy oluşturma şeklini almıştır.

Yorum Ekle