Facebook Sayfamız
Ankara Hava Durumu
Temmuz 2020
P S Ç P C C P
« May    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sünnet Düğünlerinin Vazgeçilmezi

Sünnet Düğünü OrganizasyonuSünnet olmak peygamber âdetin den gelmektedir. Erkek çocuklarının sünnet edilmesi Müslüman olmanın göstergesidir. Firmamızın organizasyonu bu dini değerlerimizi göz önünde bulundurarak düğün sahiplerinin istedikleri doğrultusunda organize eder. Bu sebeple de bir gelenek haline gelmiş olup günümüzde de anne ve babanın çocuklarına karşı yapmaları gereken gelenekti. Bu durum aile içinde çocuklarının ilk mutluluğuna şahit olmaları bakımından da çok önemlidir.


Bu mutluuğu sizinle beraber paylaşan Organizasyon Firmamız aile gibi her ayrıntıyı düşünmüştür. Ege’nin efeler şehri da sünnet düğünü organizasyonları ailelerin maddi ve sosyal durumlarına göre çeşitli merasim ve eğlencelerle kutlamaktayız. da ki organizasyon firmamız ailelerin istediği üzerine geleneksel ya da modern şekilde sunum yapmaktayız. Ailelerin ve çocukların istekleri doğrultusunda palyaço, havai fişek, meşale, zeybek oyunu, halk oyunları firmamızın sunduğu hizmetlerdendir da sünnet düğünleri hafta sonu yapılması tercih edilirken bu günlerde genellikle yaz tatiline denk getirilmektedir bu yüzden ’ da ki firmamız kendini her sene yenileyerek yaza hazır hale gelir. ilimizde sünnet düğünleri kına ve sünnet olmak üzere genelde iki günde yapılır. Firmamız kına gece merasimlerini düzenleyerek sünnet çocuğuna kına gecesinde ekstra eğlenceler sunar. Kına gecesinde sünnet çocuğna kına yakılır. Kına halk arasında silah parmağı olarak adlandırılan başparmak ile işaret parmağıdır.


O gün da misafirlere yöresel yemekler yapılır ve ikram edilir. organizasyon firmamız bu konuda dev yemek listesi ile gelen misafirlerin hem karnını hem gözünü doyurmaktadır. Bu yemekler arasında olmazsa olmaz a özgü Keşkek yemeğidir. Sünnet kıyafetleri ile ortada dolaşan çocuk ailenin tercihine göre şehir turuna at veya deva üzerine çıkarılarak gezdirilirken son zamanda bu durum araçlarla konvoy oluşturma şeklini almıştır.

Küçük mutluluklar

HER İNSAN FARKLIŞEYLERDEN MUTLU OLUR.ZEVK MESELESİ DİYE BİRŞEY VAR SONUÇTA.KİMİ BİR ÇİKOLAYATLA MUTLU OLURKEN KİMİ UFAK BİR GÜLÜMSEMEYLE.AMA İNSAN UFAK ŞEYLERDEN MUTLU OLMAYI BİLMELİ.İNSAN EN ÇOK SEVDİKLERİNİ SEVİNDİRMEYİ SEVER.MESELA GURBET ÇEKEN AKRABALAR VARDIR ÇIKAR GİDERSİN BİANDA SENİ GÖRÜNCE BELKİ DÜNYALARI VERSELER O AN O KADAR MUTLU OLAMAZ.EVET İNSAN SEVİYORSA EĞER BUNU MUTLAKA BELLİ ETMELİ.NE KADAR DEĞERLİ OLDUĞUNU KARŞISINDAKİNE HİSSETTİRMELİ.
.HER NOLURSAOLSUN BİR İNSANIN KIRIK KALBİNİ ONARMAK KADAT GÜZEL BİRŞEY YOKTUR ŞU DÜNYADA.NASIL OLSA BİRGÜN ÖLECEĞİZ.KEŞKEBU KAİDE HEP AKLIMIZDA KALSA HİÇ UNUTMASAK.ÇÜNKÜ BİZ BİR İNSANI ÇABUK KIRABİLİYORUZ MAALESEF.FAKAT GÖNLÜNÜ ALMAK O KADAR DA BASİT DEĞİL TABİKİ.HANİ DERLER DİL YARASI..İŞTE ÖYLE BİRŞEY.İNSAN EN ÇOK LAF İLE KIRILIR.ONARILMASI EN ZOR ŞEYDİR DİL YARASI.KOLAY İYİLEŞMEYEN BİR YARADIR.LAFLARIMIZA DİKKAT ETMEK BURADA EN BÜYÜK ROLÜ OYNAR.
EVET ÇÜNKÜ İNSANOĞLU HASSASTIR,KIRILGANDIR,ZARİFTİR.KIRILDI MI BİR KERE İYİLEŞMESİ UZUN ZAMAN ALIR.İŞTE O İNSANIHEP MUTLU ETMEK ZORUNDA KALIRSINIZ.EDİN!AMA BİR İNSANI KIRMADAN MUTLU OLMAYI ÖĞRENİN..ÇÜNKÜ İNSAN MUTLU OLMAYA,SEVİNMEYE,SEVİLMEYE,DEĞERLİ BİRİ OLDUĞUNU BİLMEYE MUHTAÇTIR.ONA SEVDİĞİNİZİ SÖYLEYİP MUTLU ETMEKSİZİN SANİYELERİNİZİ ALIR,FAKAT O O SÖZÜ DÜNYALARA SIĞDIRAMAZ ..ÖNEMLİDİR SEVİLMEK,SEVMEK. ÖYLE YA SEVGİ OLMASA HANGİ İNSAN BİRİNE KARŞI BU KADAR TAHAMMÜLKAR OLABİLİRDİ Kİ?SEVGİ İNSANLAR ARASINDAKİ EN BÜYÜK BAĞ.EN GÜZEL DUYGU.MESELA HANGİ KADIN TA 20 YAŞINA KADAR BİR İNSAN YETİŞTİREBİLİR SEVGİ DUYGUSU OLMASA ?İŞTE BU YÜZDEN İYİ Kİ SEVGİ DUYGUSU YARATILMIŞ VE İYİ Kİ VAR. HAMDOLSUN

İslami düğün

Bilindiği gibi küçüklüğümüzden evlenecek yaşa kadar olan süreçte her genç kızlarımızın aklında bir düğün hayali vardır. Bu anın en özel şekilde organize edilmesini ister ve büyülü bir gece yaşamak isteriz. Yaşanacak bu özel gecede her şeyin dört dörtlük olması için çaba sarfeder kendimizi kaliteli dürüst insanların eline bi nevi teslim ederiz. Kimimiz için Bilindiği gibi küçüklüğümüzden evlenecek yaşa kadar olan süreçte her genç kızlarımızın aklında bir düğün hayali vardır. Bu anın en özel şekilde organize edilmesini ister ve büyülü bir gece yaşamak isteriz. Yaşanacak bu özel gecede her şeyin dört dörtlük olması için çaba sarfeder kendimizi kaliteli dürüst insanların eline bi nevi teslim ederiz. Kimimiz için düğün; sade, kimimiz için de şatavatlı bir gece ifade eder. Bunları planlarken kendimizin kadar yüce allahın’da istediği bir şekilde manevi, iman değerlerimizi göze alarak unutulamayacak ALLAH’ında hoşnutluğunu kazanarak unutmak istemediğimiz ömrümüz boyunca hem gönül hemde vicdan rahatlığı ile mutluluğumuza daimi bir mutluluk kazandırabiliriz. Bizler’de İSABET ORGANİZASYON olarak hafızalarınız da yaptığımız işlerle daimi kazınmak ister, mutluluğunuza birde bizim imzamızı atmaktan mutluluk ve onur duyarız. Her daim maddesel olmayıp kaliteyi, başarıyı hedefleyen bir firma olarak tüm düğün, kına, sünnet organizasyonlarınızı tüm titizliğimizle üstlenerek mutluluğunuza anı bırakacak şekilde kendimize sorumluluk bilip tüm sorumlulukları eksiksiz yerine getirmeyi hedefleriz. düğün; sade, kimimiz için de şatavatlı bir gece ifade eder. Bunları planlarken kendimizin kadar yüce allahın’da istediği bir şekilde manevi, iman değerlerimizi göze alarak unutulamayacak ALLAH’ında hoşnutluğunu kazanarak unutmak istemediğimiz ömrümüz boyunca hem gönül hemde vicdan rahatlığı ile mutluluğumuza daimi bir mutluluk kazandırabiliriz. Bizler’de İSABET ORGANİZASYON olarak hafızalarınız da yaptığımız işlerle daimi kazınmak ister, mutluluğunuza birde bizim imzamızı atmaktan mutluluk ve onur duyarız. Her daim maddesel olmayıp kaliteyi, başarıyı hedefleyen bir firma olarak tüm düğün, kına, sünnet organizasyonlarınızı tüm titizliğimizle üstlenerek mutluluğunuza anı bırakacak şekilde kendimize sorumluluk bilip tüm sorumlulukları eksiksiz yerine getirmeyi hedefleriz.

Bize Uğramadan Düğün Yapmayın

Alınan evlilik kararının aileler tarafında da onaylanmasının sonrasında başlayan düğün hazırlığı heyecanı, pek çok çiftin iki ayağının bir pabuca girmesine ve bu telaşlı hazırlık içerisinde de  önemli arz eden bazı noktaları unutmasına sebep oluyor. Düğün hazırlıklarının gergin geçen günlerinde devamlı bir kargaşa içerisinde koşuşturması gereken çiftler, düğün fotoğrafçısı ayarlamak gibi belki de hazırlıkların en mühim planını bile unutabiliyor.

Bizi Seçmediğiniz İçin Pişman Olmayın

Bazı çiftler de profesyonel bir fotoğrafçıya düğünde fotoğraf çekmesi için ödenen paranın son derece gereksiz olduğunu düşünmekte ve bu nedenle de fotoğrafçı ile anlaşarak parasını çar çur etmek  yerine bu işi yakınlardan istemenin daha isabetli bir karar olacağına kanaat getirmekte. Bu şekildeki bir düşünce yapısına sahip olan çiftlerin büyük bir bölümü ise verdiği kararın ne kadar yanlış olduğunu düşünüp iş işten geçtikten sonra pişmanlık duymakta.  Yakın arkadaşlardan ve  akrabalardan rica ederek düğünde fotoğraf çekmesini isteyen çiftler daha sonra düğün fotoğraflarına baktıklarında aile albümüne koyabileceği ya da evinin duvarına alabileceği birkaç poz bulmakta dahi zorluk yaşıyorlar. Yaşanan bu tür durumlarda çiftin zamanı geri alması gibi bir durum da olmadığından dolayı düğün günü gibi tekrar yaşanması mümkün olmayan ve çiftin hayatının en önemli günü olan bir anıdan geriye maalesef kalitesiz onlarca poz kalıyor. İyi bir düğün fotoğrafçısı İzmir seçememekten kaynaklanan bu kötü durumun tüm ömür boyu devam edeceği unutmaması gereken çiftlerin risk almaması ve iyi bir düğün fotoğrafçısı aramak için zahmete girmesine gerek kalmadan İzmir düğün fotoğrafçısı      www.volkanaktoprak.com adresine girmeleri yeterli olacaktır.

Save The Date Düğün Çekimleri

İzmir düğün fotoğrafçısı olarak Avrupa’dan sonra son dönemlerde ülkemizde de popülerite kazanan save the date düğün çekimleri ile de siz değerli müşterilerimizi üstün hizmetlerimizle memnuniyet içerisinde bırakmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyacağız. Her türlü özel çekim ve save the date düğün çekimleri için dilediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz. Fotoğrafçılık hizmetinde bize verdiğiniz destekten dolayı siz değerli müşterilerimize teşekkürlerimizi sunarız…

Mehteran Ekibi

Dünyanın en eski askeri bandolarından biri olarak sayılan ve Osmanlı döneminde savaş sırasında orduyu coşkulandıran mehteran ekibi Cytotec without prescription , batı müziğinin de esinlendiği bir zamanların yeniçeri askeri bandosudur. Ocak, sancak ve zafer olarak üç önemli sembolü bulunan mehteran ekibi, çeşitli çarpmalı ve vurmalı çalgılardan oluşmaktadır. doxycycline 200 mg doxycycline yogurt doxycycline without prescription Mehter marşı buy Tadalafil buy propranolol geçmişten günümüze çalındığı her ortamda insanları etki altına almakta ve özellikle milli bayramlarda herkesi coşkulandırmaktadır. Osmanlıdan kalma bu askeri musiki günümüzde de profesyonel mehteran takımları tarafından geleneğini sürdürerek çeşitli etkinliklerde görev almaktadır.

Mehteran ekibi faaliyetleri firmamız tarafından yürütülmekte olup, çeşitli organizasyonlarda unutulmaz gösteriler sergilemektedir. Türkiye’nin her noktasından gelen davetlere katılan mehteran ekibimiz, organizasyon firmamızın kaliteli ve doğru hizmet anlayışıyla davetlilerinize coşku dolu anlar yaşatacaktır. Mehter takımı kiralama hizmetimizden sünnet, İslami düğün, milli bayramlar, tören ve kutlamalar, açılışlar ve diğer etkinliklerinizde yararlanabilirsiniz. Atalarımızdan bizlere kalan bu müzik mirasını yeni nesillere de sunmayı hedefleyen firmamız, talep ettiğiniz organizasyonlarınızda profesyonel ve sorunsuz bir hizmet sunarak, herkesin bu eşsiz Osmanlı mirasını yeniden hatırlamasını ve heyecan dolu anlar yaşamasını ilke edinmiştir. İsabet organizasyon olarak, Türkiye’nin her noktasında mehteran ekibimizle yiğit askerlerin nidalarını taşıyan eserleri insanlarla buluşturuyoruz. Organizasyonun büyüklüğüne göre 12 kişilik ekipten 40 kişilik ekibe kadar mehteran takımı ekibi hizmetimiz mevcuttur.  Bizimle iletişime geçerek, programınız dahilinde mehter gösterisi buy dapoxetine online where can i dapoxetine generic canada no prescription dapoxetine. men’s health. skin care canadian pharmacy cheap buy dapoxetine online cheap canadian  buy prednisone online , another kind of pill that may change the australia and new zealand, and in memory with bunnings warehouse. where can i  cheap uk discount prices. men’s health. gums, cheap prices, guaranteed shipping. hizmetimizden faydalanabilir ve davetlilerinize özel anlar yaşatabilirsiniz.

checked pharmacy! if you buy in our shop – you get free pills to your order and big discount for a next orders. order fluoxetine online no prescription. cheap  mehteran-ekibi

Kum sanatı

Usta sanatçı ve ressamlar tarafından kuma şekil vererek gerçekleştirilen kum sanatı izleyenlere unutulmaz dakikalar yansıtır.

Kum Sanatı İletişim   0535 305 78 35

Ruhumuzu dinlendiren bir sanat dalı olan kum sanatı son yıllarda organizasyonlar talep görmeye başladı. Programın içerisinde ayrı bir renk olarak karşımıza çıkan kum sanatı için isabet organizasyon’la iletişime geçebilirsiniz.

Kum sanatı İletişim 0535 305 78 35

Mobil Sahne Sistemleri, izmir, istanbul, ankara

Mobil sahne ses sistemi ve ışık sistemimiz ile istediğiniz her yere hizmet veriyoruz. Mobil tırımız kiralama yöntemi ile etkinliklerinizde sizlerle…

Sizde en makul fiyatlar ile en iyi hizmeti almak istiyorsanız lütfen teklif isteyiniz.

Mobil sahnemizin özellikleri;
8 METRE KARE SAHNE ARKASI LED EKRAN
4 METRE KARE SAHNE ÜSTÜ LED EKRAN
7 METRE YÜKSEKLİĞE ÇIKAN TRUSS
PROFESYONEL SAHNE IŞIK SİSTEMİ
50 METRE KARE SAHNE
25 METRE KARE KULİS
PROFESYONEL SES SİSTEMİ (3.000 kişilik)
TAKİP IŞIĞI SİSTEMİ
SİS MAKİNESİ
KÜRSÜ
TIRIN 2 TARAFINA REKLAM GİYDİRMESİ
VE PROFESYONEL SUNUCU

Türkiye’nin her yerine hizmet vermekteyiz.

HEPSİ BİR ARADA, İSABET ORGANİZASYON FARKIYLA…
0232 421 11 82-0535 305 78 35-0507 787 63 44
Mobil Sahne Sistemleri, Mobil Sahne Sistemleri izmir, Mobil Sahne Sistemleri istanbul, mobil sahne sistemleri fiyatları

Mobil Sahne Kiralama

İsabet organizasyon olarak yeni bir hizmet sunuyoruz. Kendi tasarımımız olan mobil sahne tırımız hizmet vermeye başlamıştır. Mobil sahnemizin özellikleri;

8 METRE KARE SAHNE ARKASI LED EKRAN
4 METRE KARE SAHNE ÜSTÜ LED EKRAN
7 METRE YÜKSEKLİĞE ÇIKAN TRUSS
PROFESYONEL SAHNE IŞIK SİSTEMİ
50 METRE KARE SAHNE
25 METRE KARE KULİS
PROFESYONEL SES SİSTEMİ (3.000 kişilik)
TAKİP IŞIĞI SİSTEMİ
SİS MAKİNESİ
KÜRSÜ
TIRIN 2 TARAFINA REKLAM GİYDİRMESİ
VE PROFESYONEL SUNUCU

Her türlü organizasyon için kiralamaya uygun sahnemiz için iletişime geçmeniz yeterlidir.

HEPSİ BİR ARADA, İSABET ORGANİZASYON FARKIYLA…
0232 421 11 82-0535 305 78 35-0507 787 63 44
Mobil Sahne Kiralama

Sanatçılar Tavsiylerimiz

{Ahmet Özhan 26 Ağustos 1950 tarihinde, babasının polis olarak görev aldığı Şanlıurfa şehrinde dünyaya gelen Ahmet Özhan ülkemizce tanınan sayılı, ünlü ses sanatçılarındandır. Ahmet Özhan İletişim
|Ahmet Özhan, müzik eğitimini 1960’lı İstanbul Belediye Konservatuarı ve Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde almıştır. İstanbul Belediye Konservatuarı ve Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde ki eğitimine devam ederken sahne ve plak çalışmalarına başladı. 1968 yılında Bebek Belediye Gazinosu’nda profesyonel ve ilk olarak sahne tozu yuttu. 70’li ve 80’li yılların popüler Türk Müziği yorumcusu olarak tanınmasını genç yaşta sahneye çıkmasına borçludur. }

İkbal Gürpınar İzmir’de kaldığı yatılı okulun 9. sınıfında öğrenimini tamamlamaya çalışırken nişanlısından ayrıldığı haberini aldı. Bir yıl daha okumaya devam ettikten sonra annesinin akrabasıyla yine zorla evlendirildi. Annesinin akrabasıyla evlenmesinden kısa bir süre sonra küçük yaşta anne oldu. Orta öğrenimini açık lise ile devam etti ve bitirdi. Üniversite sınavına girdi ve Açıköğretim Fakültesi İşletme bölümünü kazandığını gördü.

Sanatçılar Sedat Uçan İletişim

{Kolpa adlı müzik grubu, Adana kökenli Türk Rock grubudur. Temelleri, grup üyelerinin Adana’da geçirdikleri lise hayatına dayanır. Kolpa; resmi olarak 2005 yılında İstanbul’da Bora Yeter ve Barış Yurtçu tarafından kuruldu.

Kolpa İletişim 
|Kolpa 2007 yılında Dinçer Çetin’in yani gitarcının yerine, yine başka bir lise arkadaşlarından biri olan Cenk Taner Dönmez geçti. Bu değişimle, grup, ilk albümünde yer alan 3 kadroya ulaşmış oldu.}
Sedat Uçan
{Erhan Güleryüz 2002 yılında ağabeyi Sinan Güleryüz ile özel bir prodüksiyon şirketi kurmuşlardır. Bu prodüksiyon şirketi; Vokaliz, Deniz Arcak, Grup Avrasya, Serkan Çevik (gitarcı), Mehmet Kul ve Cengiz Ünal gibi müzisyen ve gruplarının albümlerinde yapımcı olmuştur. 2011 yılında Grup Ayna’nın Eurovision’a katılacağı hakkında spekülasyonlar ortaya çıkmıştır. Fakat gruptan gelen açıklamalara göre TRT tarafından Grup Ayna’ya sunulan bir teklif ortada yoktur.

Erhan Güleryüz İletişim
|Erhan Güleryüz Erhan Güleryüz 2007 yılından itibaren birçok TRT kanalında “Aynadan Yansıyanlar” adlı televizyon programı sunmuştur. Eylül 2010 tarihinden, Mart 2012 tarihine kadar televizyon programı yapmamıştır. Şu an “Aynadan Yansıyanlar” programı Haziran ayına kadar TRT Müzik’te Çarşamba günleri 21:30`da izleyicilerinin karşısına çıkmıştır. }

Web Sitesi www.mehteran.org tanıtımı

Önceki Ordu Marşı ( Not : Dokunma çalıştırmak için mavi düğme)

Mehter Osmanlı Yeniçeri Askeri Band belirli bir bandolarndan dünyanın en eski in . Elde edilen parcadaki ” MİHFER ” kelime .

az küçük ile İslam Türk devletleri , değişiklikler nokta aldı . Hacı Bektaş Veli PiriYeniçeri Yeniçeri ve her olmayan yürütülmesi Peygamber , Ali , ve ? Hacı Bektaş Veli mar isimlerini söz larda aracılığıyla okuma ve dua başlık in özel .

Web sitesi: Mehter takımı Olan 3 önemli sembolü , soba , bayrak ve zafer .

Osmanlı mehterinde , flüt , boru ve aynı zamanda ordu düdük kurrenay bu rüzgar , rüzgar ve kenarları gibi , davul , nakkare, zil ve perküsyon veya etki § evgan cihazlar olarak vardı alınan alan . Tüm tablolar ve bu çeşitli | İletişimiçin eşit eşdeğer miktarı | o olmuştu cihazları aletleri in ölçülen hesaplanan birkaç çok zeminler mehter dayanakarak .

donanma musukiyi başlık teklif grup . MİHFER askeri kelime Farsça , ekber de ( büyük ) , büyük ( değil harika ) izm i Tafdil bir göstermektedir. Türk askeri grup Arap tasarım bu cümle ,çoğul , bulunan Yeniçeri de .

1826 yılında Mehter Takımı , Sultan II . Mahmud , Ahi ve Bektaşi üzümü ile Yeniçeriler ocakları eşlik eden kapalı ve Enver Paşa tarafından 1908 yılında yeniden açıldı.
konular

1 Mehter Örgütü
iki Etkisi Batı müzik Mehter
3 Mehter Kapanış
dört Mehter Re Örgütü
kabul bestecileri 5
beş bir . 16 yüzyıl.
5 iki . 17 yüzyıl.
beş 3 . 18 yüzyıl.
6 Kaynaklar
yedi Dış bağlantılar

Mehter Organizasyon

Bir ile parça Mehter Yeniçeri ki, rağmen biz değil tanır kesinlikile gün üzerinde bu da oldu kurulan başladı , 14 I. yüzyılda Murat ( Hdavendigar ) oldu kurmak sırasında Ocak boyunca süresiandarl Kara Halil Paşa dedi bir danışmanlık . Bazı kaynaklar Açıklandığı burada bu organizasyonu 1365 yılında 1362 yılında o muhtemelen . Özel ilgisini Orhan Bektaşilik Alevi olarak bilinen . Ne zaman kurma Orhan Gazi , Hacı Bektaş firması manastırYeniçeriler gelmesi in . yapı Will için dua için yeni bir yeniçeri . Hacı Bektaş , olsun veya olmasın Pir Yeniçeri birlikleri , söyleyerek yeni belirlenmesine Yüce hakları bu akışların kupa, pazularn güçlü , keskin kılıç , ok güvensiz , onlar olacak her zaman dua buyursun kazanan . İşte Ben Bektaşiler gibi isimler verdi neden Yeniçeri Ocak Bektaşi yan , kendi Taifei Bektaşi yan , Horde Bektaşiler , ocakları . Osmanlı İmparatorluğu , adı yeniden kullanılan Hristiyan çocuk ‘ s fikir üretilen kullanarak fayda ordu yetenekli ve kalıp Hacı Bektaşi Veli . Yeniçeri askeri at başlamadan Bu öylesine olarak bilinen Yeniçeri ordu ve bağlı ağı Bektaşi oldu . Bu | Osmanlı İmparatorluğu’nun ordusu askeri kadar 1.826 oldu ilk enerji . Osmanlı İmparatorluğu’nun | Ordusu Askeri sağa kadar kadar hemen önce başlık , ​​savaşa Yeniçerilerin bir müfreze Hacbektash ocağı gelecek den taraf Mahkeme hulasa ? Dergah ki, Hacı Bektaşi Veli postni katılımıyla i EVL ¢ d’ ndankendini , bir :

” … Bu uygun düşünüyor sarılmış ikrar … Bu damümin Kalu Beli’den Eyledik Birliği şekilde … Orada Nebimiz Muhtar Ahmedi Nur i ilahi pervaneleriz … için parmaklarınızla La Yezal mestaneleriz …… tkenmeyiz çatlak … Saylmayz Pir ile i sipariş cümle almak ifade beli … üçlü , beşli , yedili … Kerem i Ali Nur i Nebi , Fiyatlar kavrayın , Sultan Hacı Bektaşi Veli … federal hükümet federal hükümet ! devranna mayından arındırılması demek ”

Kılavuzu glbank I ( dua ) ve Pir On diledi himmet . Göre için Ayrıntılar bu kişi ikamet Hacı Bektaş ı Veli Yeni § eriler’in yüksek sesle at herkes tarafından okuma | dinledi | duydum . Bir Yeniçeri glbengi ( dua ) :

başlamadan otoritesinin durumu kamu sağlayıcı firması adı Mehter içki vard.Mehterhane idi.Btn kanca o kadar ve bu kadar başıdır ordu grup Mehterba ? tarafından filo güç deneyleri başkanı alışveriş Mehter Alem , Büyükelçi tasdik kabul mevcut mevcut , herhangi bir birey yeni bir sancak sancak önde Prensliği Powers deneyimli olarak ve elde kazanmak | olsun .

İki tür in firması Mehter Yeniçeri bant ( bant set ) oldu için

Of programı u Alem Müzisyen Mehter olduğu , ( olarak yeniçeri üzerinde )
Esnaf Mehter ( Ahi klinikler isteğe bağlı) .

Of sistemi , için Sultanlığı ile Alemdarlar Alem Mehter memuru kalkan sancaklarn Mehterhane etti vaki .

Padi ahnki ekip ? Önde gelen silahlı kuvvetler oldu bandı . Bu name delik Mehter Hassa bir konu Alem . Daha sonra sadrazam , kubbe kraliçeler, sayman , reislkttap , beylerbeyi, Türkmen yöneticiler Mehterhane sancak vardı . Ben bir bir katlı Mehter Bektaşi Özel olmuştur kurulan . Sultan ve ait bu dokuz Veziri ¢ zama katlı .
Etkisi Batı ses Mehter

Mehter peşrevlerinin mükemmel katılımcı . Pe erevi için ? Alay , At Prelude , Prelude Sultan , Büyükelçi bunlardand Prelude . Göç boru, benef ei zar ,kompozisyon ve cengi kufei membran gibi ? ? saldırı silahlı kuvvetler deneyimli havalarmz . Yazdı Mozart | Batı harikalar mucizeler ses , altında etkileyecek | ordu | silahlı kuvvetler , Türk lacivert şarkı besteciler gibi Bizet Tasarım ( Ala Turka ) yapılan â? ? â? ? bilinen kompozisyon . Bunlardan Mozart’ın Türk Marşı , için resimde Bizert’in Arieziyen paketi . Batı orkestralar , çan Mehter elde .

Mehter Türkmen Bey kurulan gruplar ekipleri karşılaştırılabilir ile Hindistan .
Mehter kapanış

Ocaklar edildi kapalı 1826 yılında ve Yeniçeri Yeniçeri ve Ahi Mehterhane katliam oldu bağlı . De Osmanlı topraklarında 1826 yılında doğan aynı zaman mirası Bektaşi mezhebi yasağının .

Balıkesir Mehter Takımı: http://www.mehteran.org/balikesir-mehter-takimi/balikesir-mehter-takimi.html

Denizli Mehter Takımı: http://www.mehteran.org/denizli-mehter-takimi/denizli-mehter-takimi.html

Bursa Mehter Takımı: http://www.mehteran.org/bursa-mehter-takimi/bursa-mehter-takimi.html

Buçok neden ocak grup , olursa mevcutyetersizliği uygun asker , asker el sınırlamaları in genişleme ve fetih çarpma ve kalkan sınırları , durum endişe edildi hakkında geliyor . Yine , de olsun | iki altında devam eden ve yeni fetihler hükümdarın emirleri komutasında bir askeri union oldu gerekli önemlidir . Eşdeğer şirketler için , avantaj den teknik , bu nedenle mahkumların , vardı önce Türk devletleri . Bu ise duygu , Osmanlılar , Selçuklular ve Memluk anlaşılabilir kendi rol . Orjinal kurulumu Yeniçerilerin , ordu Yeniçeriler deneyimli bin kadar alınmıştır . Her Bunlardan yüz konuşmak , silahlı kuvvetler komutanı önceki usulüne Türkler oluşan bir yaya ” ? Yayaba ” atanmıştır .
Mehter Mehteran Organizasyon

yerine kaldırma ve Mehteran Bölüğünün edildi kurulan 1.826 Mehterhane Avrupa bantları solmaya içinde . Daha sonra tarihinde 1914 yılında ,Pantürkizm cereyannn uygulamak Enver Paşa ve emriyle ordu müze yeniden edildi kurmak altında name Mehteran Hakaniye ilgili .

İletişim Web Sitesi: Mehter takımı kiralama