Facebook Sayfamız
Ankara Hava Durumu
Şubat 2019
P S Ç P C C P
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Adalet

İstanbul’un fethinden sonra, Fatih Peygamber hepsini serbest hükümlü. Ama tutukluların iki kral gitmedi söyleyerek, hapisten çıkmak istemiyordu. Zulüm ve kamu rahiplerin işkence karşısında Bizans İmparatoru onu adalet tavsiye ettikleri için hapse atılmışlardı. Ayrıca yine hapisten kalmak yemin etmişti.

Durum Kutsal İnanç söyledi. Rahipler davet önce o, asker gönderdi. Kutsal İnanç Hapisten çıkmak istemiyordu, rahipler neden açıkladı. Fatih o dünyanın patladı iki keşiş konuştu söyledi:

– Şöyle bir teklifim var: İslam adalete Sen memleketi gezi, bir Müslüman yönetilen ve bir Müslüman hakimler halkımın alay dinlemek edilir. Biz sadece geri gelmesini söyle, adaletsizlik ve ben koymak gibi baskı görmek ve hala haklı olduğunu kanıtlamak için emin bir önceki karar küsmekte uygun olarak uzlet çekiyoruz.

Peygamber Fatih sunmak rahipler için çok cazip. Şimdi Sultan İslam kasabaları ile bu hareket gitti. Bursa Bursa … o bir hadiseyle bir araya geldi ulaşmış ilk yerlerden biri oldu:

Bir Müslüman, bir Yahudi bir at satın aldı, ama hasta hiçbir kusurları satılan imiş. Ilk akşam almak, hasta anladım ahır Müslümanlar. Sabah erken kadının atını almak için yol almıştı, sabah bir Müslüman olmak için sabırsızlıkla bekledi. Ama ya kadının daire şu anda bir süre bekliyor ve sonra onun atı ahır onu iktidar gelmek olmaz aldı aldı saatte gelmeyecek. Onun atı aldı, ama gece öldü.

Kadı olay daha sonra öğrendim, at Müslümanlar şöyle çözmüş çağırdı:

– Ben ilk geldiğimde sen benim ofiste olmasına rağmen, o sağlam bir at sahibi isterim, paranızı iade edeceğiz sattı. Ama bu şekilde neden ettik ofisime bulunamadığımdan olayın gelişimine zamanında bu yana, at aşağıda verilen para Müslümanlar söyleyerek, ölüm yol açtığı hasarı ödemek gerekir.

Bu son derece ince parmakları Papazlar İslam adalet ve bir lokma zorluk hayran karşısında bir kişi için kendi cebinden maliyeti tazmin olduğunu görmek.

Uğramış rahiplerin mahkemeye şekilde İznik. Papazlar bir mahkeme ile karşı karşıya olan var dedi:

Bir Müslüman için, çiftlik kırpma zaman satın alarak bir alan yol, diğer bir Müslüman başlatır. Çiftlik kurşun çalışmakla biraz sonra ağzına kadar dolu sabanına çiftçinin pulluk toprak altın bir tencerede yüklü değil? Hiçbir heyecan çiftlik için altın küp teslim götürün Müslüman diğer Müslüman bile satın değildir;

– Kardeşim, ben, alanın en altından en üstüne değil aldım. Eğer alanında iseniz, bu yüzden altın fiyatı-Ben satmak olmaz bilseydim sanırım. Altın al, diyor.

Ayrıca alanın, ilk sahibi inanıyor. O da diyor ki:

– Kardeşim yanlış düşünüyor. Sana çiftlik, hem de taş anlatmak ve arazi ile sattı. Her ne kadar size bu bu satışların iç dış, mevcut içinde altın almaya hakkı. Bu senin, altın ne gibi, diyor yok. Mahkemede meydan olacak kadiyak çiftlik madde ve satıcı kabul etmedi. Bir kadının varlığında her iki tarafın da iddialarını tekrarlayın.

Kadı, ister iki şahsada çocuk sorar. Bunlardan biri oğlu ve çocuk birinin kızı kız nikahlayarak Cehiz altın verir öğrenir.

Papazlar daha fazla gezmelerinin doğru gereksiz gelir anlamak ve İstanbul Peygamberin tam olarak iki olay nakledip Fatih varlığı tanık olduk ki:

– Artık İslam dini, ama adalet ve topografya, bitkisel hakkına saygı olduğuna inanıyoruz. Kim yapamam o başka din gibi bir din bile hayranları bir kötülük. Yani, bizim aklımızı zindan dönmek vazgeçti, size ortak uğramayacağına zulüm kimse olarak inandık, derler.

Yorum Ekle