Facebook Sayfamız
Ankara Hava Durumu
Şubat 2019
P S Ç P C C P
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Allah’ın Kullarına Olan Merhameti

Yine Zünnun -i Mısri dedi bildirilmektedir . Bir gün çamaşır yıkamak için Nil nehrinin kenarına gitti . Nehir kenarında dinlenme, ben büyük görünmeyen el bana doğru geliyor , onu buldum . Ben çok korktum.

İlahi Yüce onun sığınma şerrinden beni korumak için . Koç nehir söz konusu ,su kurbağa büyük bir akrep çıkması gerçek oldu . Akrep kurbağa sırt ve su yüzmek için gitti . Ben arkalarında yürüdü , ben onlardan sonra takip .

Gölge gitti çok hangi büyük dalları , bir ağaç , bırakarak nehir , akrep , kurbağa , diğer tarafına geçti . Ben ağacın altında sağlıklı bir şekilde uykuya biri , genç bir asi Tanrı baktı . Dedim kendi kendime :

” La havle vela illa billa güç . Bu akrep nehrin burada bu genç adam koymak geldi , ” dedim , ve yaklaştı şey , akrep gençler hemen onu öldürmeye karar verdim , ben yakınakrep için bir yerde durdu . Biliyorum bir şey , öldürmek için gençler için gençler doğru gelen büyük bir yılan indirmek için . Akrep , onu saldırıya çıkıp başını koymak başladı . Akrepyılan ölene kadar onun baş koymak devam etti .

Yılan ölümünden sonra , akrep nehre döndü. Kurbağa onu orada bekliyor . Akrep , kurbağa ‘ s geri bindi nehrin diğer tarafında geçti . Onlara bakmak ve onları arkasında durdu . Son olarak, genç adam uyuyan genç adamın başında duran , geri geldi yanında şu beyit söyledi :

“Ey uyuyan , Allah sizi korumakkaranlıkta her türlü kötü . Yüce Allah tüm nimetler için gözleri gelip nasıl uyurki yarar . ”

Ben bu genç sözlerimi uyandım . O olayı anlattı . Bu tövbe üstüne genç üzerinde,kötü olanlar hayatını vazgeçti ve ölümüne kadar bunu devam oldu . Allah ona rahmet .

Yorum Ekle