Facebook Sayfamız
Ankara Hava Durumu
Şubat 2019
P S Ç P C C P
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Allah’ın Kullarına Olan Merhameti

Yine Zünnun-i Mısri dedi bildirilmektedir. Bir gün çamaşır yıkamak için Nil nehrinin kenarına gitti. Nehir kenarında dinlenme, ben büyük görünmeyen el bana doğru geliyor, onu buldum. Ben çok korktum.

Beni şerrinden onun sığınma korunması için ilahi Yüce. Koç nehir söz konusu, su kurbağa büyük bir akrep çıkması gerçek oldu. Akrep kurbağa sırt ve su yüzmek için gitti. Ben arkalarında yürüdü, ben onlardan sonra takip.

Gölge gitti çok hangi büyük dalları, bir ağaç, bırakarak nehir, akrep, kurbağa, diğer tarafına geçti. Ben ağacın altında sağlıklı bir şekilde uykuya biri, genç bir asi Tanrı baktı. Dedim kendi kendime:

“La havle vela illa billa güç. Bu akrep nehrin burada bu genç adam koymak geldi,” dedim, ve yaklaştı şey, akrep gençler hemen onu öldürmeye karar verdim, ben yakın akrep için bir yerde durdu . Biliyorum bir şey, öldürmek için gençler için gençler doğru gelen büyük bir yılan indirmek için. Akrep, onu saldırıya çıkıp başını koymak başladı. Akrep yılan ölene kadar onun baş koymak devam etti.

Yılan ölümünden sonra, akrep nehre döndü. Kurbağa onu orada bekliyor. Akrep nehrin diğer tarafında geçti kurbağanın geri bindi. Onlara bakmak ve onları arkasında durdu. Son olarak, genç adam uyuyan genç adamın başında duran, geri geldi yanında şu beyit söyledi:

“Ey uyuyan, Allah sizi korumak karanlıkta her türlü kötü. Yüce Allah tüm nimetler için gözleri gelip nasıl uyurki yarar.”

Ben bu genç sözlerimi uyandım. O olayı anlattı. Bu tövbe üstüne genç üzerinde, kötü olanlar hayatını vazgeçti ve ölümüne kadar bunu devam oldu. Allah ona rahmet.

Yorum Ekle