Facebook Sayfamız
Ankara Hava Durumu
Şubat 2019
P S Ç P C C P
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Anasının Kölesi

Karen parlak elmas ….

Muhammed ( sav ) , bilinen iki pelerin vardır . Bunlardan biri Kaab bin Züheyr’e ​​Kaside – i ziynetlendirir Topkapı Sarayı Bürde’nin yazarı olanbüyük şairdir. Diğer damalı Üveys gönderilir . Bu iki nasip İstanbulumuz’a saman miras mübarek olacaktır. Bu İslambol derler Belki de bu yüzden … Kim bilir ? Yani ve Karen diye bir yer duydun ‘ ? Ya yalan söyleme , bunu duymadım . Ben Veysel Karani hakkında bir şeyler okuyana kadar kadar olmasıdır.

Karen , yabancı bir şehrin adının Yemen tarafı . Çorak kurak dağlar , çevrili , kum ile çevrili . 04:57 ağaçların etrafında birkaç kuyu vardır . Daha sonra , toprak damlı evlerin hepsi aynı bak … Sakinleri bu kavurucu bölgede geçinmek çekme deve ve bedevi karavan yaşayabilir Sadece . Bir şeyekip biçmezler , bir çoban adlı Üveyshayvanlar emanet .

Üveys garip biridir . Dünyada , ama dünyalığı nelerdir , ne de dünyevi anksiyete gibi . Takipdeve için ücret istiyor . Veren, sormak bile vermeyin edilir . Işin adına çoban , yoksul . Ama iş cömertliği himcame ile rekabet herkes için değildir . Çok paylaşmak için , ama hayır her zaman lider değildir .

Üveys , biz Hazretleri Veysel Karani adıyla bildiğimiz mütevazı yaşıyor. Ama devlet mutludur. Sessiz , arkadaş yalansız , bir yaşam Dolans alır . Çöl vadiler , ibadetkaya yarıklar . Ben her zaman insanların kaşık gözüyle bakmak , ama aldıran kim ?

Kutsanmış çok eski bir anne vardır . Kör , hem de kötürümdür . Ellerini , gözleri ve kulakları Veysel Karani bacak . Beslemeleri , toplar , yıkar , demetleri . Kadıncağıza bir bebek gibi görünüyor . Diyor , ama ne diyor ne . En bile ikiletmez arzuları olmaz . Anlam getiriyor ve ifade yerine hepsini yüz bin getiriyor . Yani , kölelik anne konuşmak .

Veysel Karani yasak Hazretleri yalan söylemez , bilir . Güzel , Sahra tek başına dolaşan ya böyle bir adamın günaha girme daha az şans. O af , gün boyunca bahseder. Muhammed’in Ümmeti dua . Allah ve Resulü en tarifsiz sevgi onun en bilinen özelliği . Veysel QARNI bir arzu vardır. Sunucu , uğruna evreni bakın. Ben Rabbimiz kutup sızlar burun düşünmek , kalbi bir hoş. Bir yumrukbulkiness bir şey anlamına gelir , boynuna oturur . O anladı ne zaman ve şeyler ifade edilemez .

Muhammed kelimeleri sevgi ve kalpleri ile görüştü ve gününtaşma çıkar. Cor Rab için özlem , onun karaciğer zarar . Bu kez , ama bir kez görebiliyordu , bir solukluk bulunabilse sohbet ve sözde sahabe adına mübarek kadroya katılmak olsun …

Annesi bu yolculuk yerleşmek değil , itiraz etmez . Omuzlarınızı boynunu bükmek kaldırın. İsterseniz bir stil ‘Go içinde baygın ! ‘ Diyor , ‘ Hadi, kime ben güvenlik mısın? ‘ Gerçekten de , hiç kimse bırakabilirsiniz . Ben incitmeden kim , bu yaşlı kadın bakmak ? Kim nazını sonra onu çeker ?

Kalbin özlem Gömer

Üveys özlem kalp gömer . Değil bu konuda bir kelime daha . Daha fazla fakat o zamandan bu yana , daha fazla ağlar , yalvarır . Kayalar, kum , sevgisini söyler . Kuşlar , deve dilleşir serin şafak yeliyle Haremeyn’e övgü yollar . Ve adım için ufuklar açar , dağlar mola alınır . Şimdi gün boyunca ibadet , meleklerin akın bekleyin. Hayvanlar ? , Döner mum inan bana .

Üveys Evet , Allah’ın muhteşem sohbet (Madde planı ) Resulü erişilebilir , ancak anlam alanda çok şey kavuşur edilemez . Majesteleri kıskanılacak aralarında bir dostluk başlar . Onları mesafeler hoş geldiniz için önemi nedir . ‘ Aydınlanmış ‘ sonra olgun bir yol ya da uygun , nehir akar .

Karen zaman zaman tarafların karşı karşıya ve buyururlarEvren ‘ merhamet esen Yemen cihetinden rüzgarlar ‘ , ‘ hayır ve iyilik Karni’dir en iyi Üveys -i tabi olarak mübarek Sunucu döner ! ‘

Yorum Ekle