Facebook Sayfamız
Ankara Hava Durumu
Şubat 2019
P S Ç P C C P
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Ayyaşı Alıkoyma

Mansur \ “emriyle, Beytülmal Şakrani Beytülmaldan. Paylaşmak için gelenlerin biriydi. Bir miktar, orada bir durumda ve herkes açıldı, ama bir pay almak için, onu tanımak için kimse, fırsat oldu. Cedlerinden olan Allah Mawla bir Resul-i köle Ekrem (saa) \ iyi için “kaçınılmaz olarak bu azaltma unvanı Şakrani \ onu azat yer alan” ve oradan kendisine miras ve onun için vardı, \ “o Messenger \azatlısı “Allah \ Resulü bu” dediler. Bu başlık bir tür intisab ve övünme olarak kabul edildi, Şakrani için, ona geldi. Bu nedenle, kendisi hanedanı risalet sayma ait de.
Bu arada, Şakrani \ “meraklı ve endişeli gözleri, fırsat arıyordu kendisi için bir Beytülmaldan, paylaşacak, İmam Sadık (as), \” Ben gördüm. Hacetini yanına giderek, dedi. Uzun son vermedi İmam gitti. Bu Şakrani Şakrani \ “ellerini yumuşak dil, dedi şu cümle bir pay almak için bizzat getirdi:
– İyi bir işi iyi kim tarafından olursa olsun yapılan, ancak mahkumuz, ve Muhammed hanedanı için, daha iyi ve daha güzel. Bu kötü kim tarafından kötü bir oda yapılırsa yapılsın işe gelince, aynı zamanda çünkü tarafından yapılan intisabından, bir zaman, çok kötü ve çok çirkin.

İmam Sadık (as) buyurunca bu cümle, bir imam tarafından kendi gizlilik, ayyaşlığından anlaşılır farkındadır. İmam onun sevgi ve aşk, kusur bilerek, sarhoş olduğunu söyledi. Şakrani çok utandım ve o kınadı.

El-Envarü \ “l-Behiyye

Yorum Ekle