Facebook Sayfamız
Ankara Hava Durumu
Şubat 2019
P S Ç P C C P
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Bir Ölüm Rüyası

Allah’ın kulu bir veli, bir zamanlar yaşadığı bir yer. Temiz kalpli, samimi, naif mü’mindi. Her, iyi değerlendirmeleri gördüm de Allah’a tevekkül olurdu. Iyi tarafından bir kötülük, bir çirkinlik görür, “bu bir hikmet vardır,” o güzel kalpleri tuttu. Her şeyin iyi tarafı görüyor, güller ilgilendiler dikene transpoze edilmiştir. Çünkü onlara nasihat edeceklerdir hoş, güler yüz oluşturulan kimin şeyler yarattı Görüyor.

Niyetlenmişti hala boşuna, o gün oruç. Duha namazı şehrin dışına doğru yürümeye vardı, biraz erken yaptı. Eski mezarlık çevreleyen duvarların gölgelerden dışarı sarkan, ağaca yürüdü.

Kabristana girdi. Fatiha ve Samimiyet okuyun. Bu im-poz olanların ruhlarının ebedi ikamet hediye.

Karanlık mendil, gölgeli bir ağacın altında oturup alnındaki teri sildi. Derin bir meditasyon daldı. Devletler Mezardakilerin düşünüyorum, onlar endişeli. Kalbinin ısıtmak için bir şey gözleri yaşlarla doldu, aktı.

Komutu mezar sevgili Peygamberimiz hakkında ne dedi? “Kabir ya bir bahçe veya cehennem çukuru çukurlarda cennet bahçeleri.”

Şimdi ben burada yatarken onlardan hangisi acaba?

Ben bu dünyada ne acaba? Onlar iman nasıl, nasıl yaşıyor? Şimdi Garden of Eden ya da cehennem çukuruna tadını çıkarıyor azap çekmek mi? Meraktır bir iç kaplı …

Bu eski mezarlık kim yalan nedir? Zengin, fakir, onlar günahkâr, zalim, kötü, iyisin …

Sonra düşündüm ki … Bankaların hesaplarını kabartabilmek için her şeyi izin düşünce kabul ezilenlerin ezenlere, vatan, millet, bayrak, o uyutanları insanlar, zulmü kendi zamanının çalışanı, dünya ölecek Asla.

Sanatçı (!) Lara okudukları okula gitmek sırf tanrı olarak kabul edilir olanların, giyinik, bu okula bağlı kılık-kız okula kıyafet ruhuna aykırı olmayan TV, bir lokma çöp için karıştıranlar okulun din kızlar giymiş değil, bu umut, alkol ve gençlerin uyuşturucu batağına düşmüş, televizyon yöneticileri gösterilen fuhuş ekranlar başka bir şey düşündüm … Tanrım, benim zihin üzerinde izlemek! Sen kabul olmasını temenni ediyorum. Eğlence bayrağı altında Bize Peygamberimiz (sav) toplananlardan! ..

Ben din değil, yaşamın sonunda hesap yükümlülüklerini yerine getirmeyen, bu düşünüyorum. Ancak, Usta Necip Fazıl Kısakürek bir şiirinde:

“Bu hayatın sonunda, size bir hesap yok sizce?

Restoranda garson, ‘Hesap lütfen’ bile diyor.
Nasıl olur O, bize her şeyi veren, sen …

Sorumluluk? ..

İlahi, onları bağışla onları rehberlik vermek. ”

Ey Rabbimiz! Çok Onlara beni buraya getirirdi yerleştirerek. Ne benim halı olacak? Her nefis ölümü tadacaktır. “Ölümün acı üç yüz kılıç yarası.” Rütbesi. Nasıl im dayanabilir?

Şeytan beni son dakikada musallat olursa ne yapmalıyım? Ben baktığım zaman güzel olacak. Kabir hayatı, dirilişi sonra, hesap-kitap, denge-terazi, Sırat, cennet, cehennem …
Iki melek nasıl hesap ver? Onların sorulara cevap verebilir? ..

Bu düşünceler uyku içine bastırdı. Eski ağaç gövdesinden başını dinlenmiş. Gözler, dualar dalları mırıldandı rekor bırakır. O sanki ölülerin isimleri bırakır. Onları okumak için çalıştı. Iyi bastırılmış uykular. Gözleri kapalıydı. Derin bir uykuya daldı.

Rüyasında yılında mezardakileri gördüm. Sözde öldüğünü, ona mezar meslektaşlarının devlet dilini anlatan bir şey var. Tersinmez dünya hayatını, umutsuzluk, ne şans hala hayatta olanlar ve bu, bir kıskançlık, onlar sadece dünya giyer ve Allah (cc) nasıl hepsinin uğruna yaşacaklarını, hepsini … nasıl aldandıklarını,

Sonra, en ciddi feryatlar içinde, homurdanıyor ğ geldi mezarın sahibi sordu:

– Arkadaşlarınızla durumu nedir? Neden en çektiriliyor işkence mi?

Kabirdeki dedi:

– Oh! .. Ah, sormayın … Halimi. Tanrıya bu dünyada yaşıyorum (cc) Ben sirk koştu. Her günah, benim günahım affolunmaz Affolunur.

– Ben aldım …

Sonra anne ve babası, katillerin, intiharlar, zulüm olanların karşı çıkanlara, zina, içki içenlere işleyenler, bu faiz, kumar, oyuncular, iftira yiyenlerin kim riyakârların, ikiyüzlüler, rüşvet yiyenler, mülkiyet yiyenlerin yetimler, sihirli uğraşanların, akademisyenler güdünün bilgisi olmadan avret yerini, karşı cinsten olanları, açtı, ve hatta su karıştıranlar arasında süt satılan olanları Hayatını dinledim. Acı ceza tanık.

İç iyice sıkıldı. Bu çıldırmış gibiydi. Sonra kuşlar şarkı, his duydum ve hatta eşsiz korkular kendisine geldi açıklamak için başlayabilir değil ..

– Ve sen, ey mevta! Tüm bu güzelliğin sebebi nedir? Sana içim açıldı gördüm, kalbim rahatladı. Ne kadar ben olmak istiyorum edildi. Açıkçası, cennete olasıdır. Bu yetki ne yayımlıyoruz? dedi.

– Niyetle Brothers, inanç.

– Nasıl yani?

– Ben senin “La ilahe illallah Muhammedürresullah” ben miyim ifadeler tam ölçüde fark, düzgün, ben inanıyorum, yalvarırım.

Tanrı bize et bütün güzellikleri, cennet fikir diğer zekat, oruç, o namaz olanlara verin. Allah (cc), ailesinin çok saygı zikredenleri oğulları, şeytan nehyedenleri emri değil. İnsanlar dindarlık sahipleri dinledi, şehit iffet var. Için ücretsiz zafer-Ben onları gördüm. Onlar gıpta ile baktı.

Biz mezar gürültülerle dostu rüya uyanık gelen Tanrı’nın alanda dolaşmak. Ölü bir kabristana yeni getirildi. Kalabalık bir cemaat vardı. Onlar ölü mezara koydu. Toprakla kaplıydı. Yasin, Tekasür, samimiyet, kez, dua okumak ve dua. Kabristandan ellerini yüzlerini binmek ve bıraktı. Ölen oğlunun mezarı başında, kardeşi, bir imam olduğunu. İmam ay, bir stand:

– Oğlum Hasan Ahmet bunu Ey Ben üç kez bağlanır irdik.

Dünya un bulundu inancı hatırla. Bu şudur: “Allah (cc), ancak Allah, un Messenger oldu ina, Muhammed (sav), Allah (cc) vermedi Rab gibi bir din, İslam, Peygamber olarak Allah (cc) Hz. Muhammed (asv) tanıkların una indirme yerleşmek zorunda kaldı. “Dedi …

Şimdi imam ve yanındakilerin işi. Ben mezara baktım son kez doğru çıkış için yürümeye başladı.

O ki, imam indirmek rüyada hala olduğunu düşündüm:

– Hey! Mübarek’in ne koymak? Bir aylık bir deyişle, şaşkın ve atladı.

– Sen de kimsin? Neredeyim ben? Ben ölü müyüm? dedi ..

İmam gülümseme, ve şöyle dedi:

– Dünyanın Merak etmeyin. Mezarlığı güneşte uyuyakaldım. Ahiret u urladık sadece bir kardeşim. Eğer ina cenaze namazı katılmak uyku olsaydı, o daha iyi olacağını söyledi.

– Çok derin uyuyor, efendi. O rüyalar gördüm … Ben ölmüş, ben gibiydi …

– Hayır, inşaAllah. Her neyse izi ölece. Önce sen almak Şimdi bir abdest açar. Namaz vakti namaz kıl sonra terk Len öğrenciler.

İmam ve beraberindeki kabristandan ayrıldı. O üçüncü rüya etkisi altında hala oldu. Elinin arkasıyla alnından teri sildi. Ben nasıl cennete gitmek hayat edememişken harcamazdı rüyasında bile dayanabilir, Cehennemde yaşıyordu …

İlahi! Bizi affet, ve ma firet eylem. Bizi rahmet ve ma firetini eksik.

Size yolda incinir. Aksi takdirde, biz ne melekler, biz gazap ve cehennem mezar güveniyor ve hesabına sorgulamak ve nasıl olacak? ..

İlahi! .. Affet ..

Yorum Ekle