Facebook Sayfamız
Ankara Hava Durumu
Şubat 2019
P S Ç P C C P
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Hakimin Dört Suçu

Hazreti Ömer Radıyallahu Anh, fakirlere yardım ederim çevredeki bildirim talep ederek Hilafet Hımıs zaman büyüklerine bir mektup yazdı, söyledi. Yoksul Şam yakınlarından ve Hımıs’lılar listesinde Halife Hazreti Ömer DEDİ. Listenin üst Hazreti Ömer (RA) bir yargıç olarak liste dışı bakmak ve Sa’d’ın bin Amir listesini istedi olanlara hakimin mali durumunu adını görmek Ta. Bunlar:

– Gerçekten Hakimimiz çok kötü. Ben küçük bir ödül kabul olmasa bile, bir rüşvet alması korku nedeniyle, dediler. Halife Ömer gitmişti gibi bu sözleri şunlardır:

– Tanrım, ben bu kadar çok parti vardır sanırım … Seni hakiminizin korku sevmiyorum dedi. Şikayetlerin Hakimler ve söyleyerek kusurlarını bazı onlar da şöyle sıraladı devlet memnun değil: Bunlar:

1 – Hakimimiz Ben sabah namazından sonra herhangi bir zamanda başlamak gerekir vazifesine olsa çay saati düşen gelir görev başına.

2 – Hakimimizi bir gece bize görmüyorum. O her zaman halkla ilişkiler kısa sürede kendi evinde almış.

3 – kısa sürede onun arkasında kapı gibi evin bile Özellikle haftada bir gün, dışarı bile ses sürgüleyip içinde yapar.

4 – O’nun tanık bir olay vardır. Olaylar akla geldiğinde Bayıldı, ve keder hasta. Bu olaydan Eshaptan Hubeyb’in bir cinayetti, dediler.

Hımıslıların Hazreti Ömer, kendi şikayetlerini sonuna kadar dinledi bazı malzemeleri ve giyim vererek kendilerine gönderilen. Kusurların nedenini öğrenmek için davet Sa’d’ın bin Amir varlığı ile hakim.

Bu dört kusurları söyleyerek neden bazı şikayetler Hımıslıların, Yargıç Peygamber Ömer varlığı söz konusu olduğunda, halife sordum. O şöyle dört hata açıkladı:

İlk hata, ailem hasta, ben evi görmek edildi ve bu nedenle tüm iş kendimi, ama görev gelebiliyorum başına çay saati ve gece, gündüz, ikinci bir kişinin kamu görevi için herhangi bir kim durumda görev çubuğu görmek için hakları için izin verecektir. Ben bir hata olup olmadığını görmek için bunu incelemek istiyorsunuz akşam işleri gün boyunca yapılan çalışmalar hakkında bir rapor yapıyorum acaba.

Üçüncü olarak, bir başka sırtımdakinden takmak için bir elbise yoktur. Bir gün yıkar temizlik bir hafta iş giyim çamaşır ile meşgulüm. Hiç kimse bile kabul edemem birini karşılamak böylece evime bana uygun değilse bile benim çamaşır yapıyordum kurudur.

, Şehit edilmesi Hatırlamak Hubeyb’in gerçek düşkün olduğunu. Onlarla Çünkü ben asarlarken Hubeyb’i müşrik idi. Belki önlenebilirdi, ama sonra sadece olaya tanık değil, İslam ile onurlandırıldı olmamıştım. Bu olay olarak, ben düşkün et, aşk mes’uliy korkuyorum Aklımın tutamam, o Halife Ömer açıklar dört faylar sayıyordum.

Sa’d’ın bin Amir (RA) çok önce gözyaşları tutun ve sonra Sad ağları yapmak hatırlayamadım Halife bu açıklama ile memnun etti, “Ey Sa’d’ın, ah ne kadar Allah korkusu yüceltilmiş» diyor, ki onunla memnun. (1)

Yorum Ekle