Facebook Sayfamız
Ankara Hava Durumu
Şubat 2019
P S Ç P C C P
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

İş Bilene Can Kurban

Gazneli Sultan Mahmud , yolda bir köyde bir av töreni ve Ayas adında genç bir adamla tanıştım . Ayasdavranış ve farklılıklar , Sultan istihbarat yansıyan kızdırma karşısında bunların Mahmud ve onların rızası bir cevher genç olduğunu hissetti , anne ve babasının Gazne’deki izin saraya götürdü .

Ayas , padişahın sarayının emriyle yoğun bir eğitim ve öğretim maruz kaldı . Tahminler ötesinde zeki ve başarılı genç . Eğerköy öğretti her şimdi belliyor hissettirmemek gelmişliğini bir hata yapmamaya azami dikkat gösterdi .

Tüm Ayas sonra , Sultan Mahmud elaman bir karakter olarak büyümüş ve sultanın emirleri girdi istiyor . Hangi görevin her şeyi doğru tam not cetvel alıp , kendisine verilen olmasıdır. Sultan Mahmud Ayas içine keşfetmek memnun oldu .

Ayas , liyakat ve yetenek sarayda akla gelen görevleri bu ad için bir isteyen olmuştu . Sultan’ın güven, en popüler kişi Ayas’tı insanların bir pay . Bunun içinmaddi ve manevi bereketSultan oldu iltifat . Bu Ayas hakkında ileri geri konuşmak neden , aynı rütbe Ayas’la kıskançlık vezirler ve diğer yüksek dereceli memur olan . Ama Sultan Mahmud her şeyin farkındaydı . Komutanların katıldığı bir gün , bir gezi vezirlerinin düzenledi. Bu gezi sırasında Sultan Mahmud yakın geçen bir kervan , Ayas değerini kanıtlamak için aramak için fırsat verdi. Sultan Mahmud ,vezirlerinden ve onu çağırdı ,

– Soru gelen şu karavanlar git , dedi . : Kraliçe gitti ve döndü Sorular

– Majesteleri , bu kervan Çin’den geliyor .

– Peki nereye gidiyoruz ?

– Efendim , onu sormadım .

, Sultan bunun için denir Mahmud , ve başka bir kraliçesi

– O nereye gittiğinitakip karavanlar öğrenmek için gidin. Vezir öğrendi :

– Majesteleri Mısır’a gidiyordu .

– Tamam ,yük nedir?

– Efendim , bunu öğrendim.

Kaç böyle bir kraliçe denedim ,karavan hakkında bilgi tatmin edici güvence altına alamadı . , Mevcut kraliçe ve diğer yetkililer üzerine , şunları söyledi:

– Söz ileri geri Ayas çekemediğinizi , , , seni gözden düşürmeye çalışıyoruz biliyorum . Ben Geniş yeteneği , işçilik ve beceriklilikten verilen görev nedeniyle gösterilen Ayas veri değeri vardır. Bu beş , doğru için tek başına nedeniyle kazanmak için bir iş aşamıyor . Aşağıdakilerden en basit örneğidirkaravan görderdimse hakkında yeterli bilgi alınamıyor . Ancak , önce böyle bir konuda , ben Ayas , bir anda sözlü rapor bilgileri çalıştım , aydınlatmıştı beni hayal tüm sorulara cevap

Yorum Ekle