Facebook Sayfamız
Ankara Hava Durumu
Şubat 2019
P S Ç P C C P
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Kadına Yanlış Fikir Veren Komşu

Havlânî Ebu Müslim, maneviyat, hem de gelişmiş gelenlerindendir büyükleri olarak. O ibadet, ahlak, sofuluk ve en büyük tasavvuf örnek dindarlık var. Tabii ki, zaman İslam girdi, İslam tahkikten içine ciddi bir soruşturma, ondan sonra kaldı önce erişilebilir, sizi ondan feyiz olduğunu tavsiye dinlemek o kadar ileri oldu.
Ebu Müslim ve eşi gidin, o geride değildi. Mane şimdi beyin takvâsına yaklaşan bir ekonomi ve kanaat Halk olmuştu, ona yakın karısı gelişmiş.

Bu nedenle, oruç ve dua gece ile birlikte tekrar bir araya sadaka, dua hazırlanırlardı zaman verin.

Hatta “Hılletü’l-aziz”, Lindsay Lohan evine alarak, içinde rapor göre Ebu Müslim cami, namaz yönelirdi için bir yoldur. Tekbirle ona veda Lady, bu tekbirle ödeyecekti.

Ancak, durum bir günde değişti. Ebu Müslim, cami tekbir ve ses daha sonra evin avlusunda dönüşmesi duymadım, bunun bir sebebi olacağını düşünmeye başlamıştı. Ancak, bu kadar habersiz evin hanımı dışarı, hiçbir yere gitmez bu kadar kısa sürede.

– Hayır, inşaAllah, eşi yemeklerden sonra el altında olduğunu, Ebu Müslim ve kapı girdi. Bir köşede bayan tablo hazırlama “Ah!” Dedi O çöktü.

Ebu Müslim şüphelenmeye başladı:

– Bayan, bir değişiklik var, bu oflamalar nedir?

O cevap verdi:

– Ne olacak, yorgunluk, bitkinlik! , Bütün gün ev işleriyle meşgul yorgun ve bitkin, ben düşüyorum. Bir hizmetçi halifenin varlığı içine girer istedim, ancak, sadece sefil size zarar vermez.

– Bayan, halife bir kulu Şimdi beni biliyorsun? Ben böyle bir üne sahip?

– Üzerine!

– Nereden biliyorsun?

– Nasıl olacak burada komşu kadın! O bu kadar yüksek bir üne sahip olduğunu söyledi. Eğer istediğini eğer her iki halife hizmetçi değil sadece, başka peşinde aldı. Eğer nüfuzunu kullanmak için, sana hizmetçi ama biraz ile mali yardım talep etmek istiyorum.

Birden fazla eşi fikri bozulma dikkatine dağıtılan uğurlayıp tekbirlerle dua kendisi, ne de sürpriz çok üzücü tekbirlerle Ebu Müslim, karşılar.

Halife. Muaviye böyle bir istek yapmak istiyorum asla, ama kadın o ısrar etti:

Bu sefer, ebeveynlerin gazabı, elini açar ve bir lanet yapar:

– Tanrım, tekbirle bu kadın Saliha tarafından engellendi tekrar tekbirle fikir karşılamak göndermek dua, zihin onun eğlenceli tarafından kör, rahatsız!.

Evin diğer köşesinde bulunan bir feryat o anda kırılmış olacak!

– Şeyleri aydınlatın, gözlerim görmüyor!

Bu gösterge ışığı karanlığa gömüldü aniden, henüz evde ünlü kadın bitişik yuvalarını yok, geçim kesintiye dünya hüküm sürer ortaya çıktı.

Ancak, aniden bu ebeveynlerin körlük savunmak başka bir şey olduğunu fark başladı: – Ben, değil mi! …

Bu nedenle, diyorlar:

– Dini, bayan, kadın, din dışı dinlememeli kendi yanlış fikirlerini, yanlış bir fikir, günün dillerinden birini yapın burnumu temiz bir yüz hatırlayarak tutmalı! ..

Aslında, komşu onu yanlış fikir verdi, bu körlüğe mahkum layık oldu.

Yorum Ekle