Facebook Sayfamız
Ankara Hava Durumu
Şubat 2019
P S Ç P C C P
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Magaradaki Kuşun Sırrı

Resulullah \ “SAV aleyhi ve sellem’in teâlâ \” Ebu Bekir ile \ “radıyallahü anh \” göç ederken Mekke-i mükerremeden bir mağarada üç gün üç gece kaldı. Ebu Bekir \ “radıyallahü anh \” taşındı mağaranın tavan bir kuş, yimez tarafından yok ve bir şey içmeyin.
Ebu Bekir \ “radıyallahü anh \” dedi,
Yâ Resûlallah! Bu kuş hayranım. Bu mağara izin beri Gerçekten de, kuş üzerinde hareket etmedi. Yimedi bir nesne. Allahü teâlâ, teolojik-i kadîminde,
(Allahü teâlâ Rizk değil, yeryüzünde hiçbir canlı var.) Buyurmuşdur.
Ebu Bekir-i sonra Gabriel Peygamber Hazret-i havada ortaya, böyle düşünme Sıddık, üstün, dedi, durdu
– Ey Muhammed! Cc ve teâlâ selam hak edecektir. Ben de “Ben Ebu Bekir ile konuşmak kuş emr Ebu Bekir. Eyledik uğruna her şeyi biliyorum. Ebu Bekir kuşlar verdiği röportajda söyle”, dedi, diyecekler.
Resûl-i Ekrem Hazret-i Ebu Bekir, Hazret-i-i açıkladıkda Cebrail, Ebu Bekir \ “radıyallahü anh \” sevindiler ileri vardı söz veriyorum. O, diyor
– Ey mübarek kuş! Allahü teâlâ şerif hazretleri izin, yiyecek ve içecek ne olduğunu söyle lütfen.
Bu kuş çığlığı, Göğe Zeman, düşdü yer. Sonra ayılıp, kalkdı. Gülümseme söyledi olarak,
– Ya EBA Bekir! Bana sorguya yok! Bu bir gizem. Cc ve hangi benim aramda teâlâ gizli hak ve herkes bilmek istemiyorum.
Ebu Bekir \ “radıyallahü teâlâ anh \” dedi:
– Ey mübarek kuş! Bana söylemeğe bana \ “Eğer mür iseniz, söyle.
Kuş dedi.
-… Ma \ “bin yıl önce Hz Adem as yaratılmazdan iki, beni oluşturulan Hakları cc teâlâ iki kelime ortaya atılan bu lumu almak yemek ve benim içki Zeman Birisi zor, ben aç olduğumu söylüyor Susuz demek Zeman bu bir; kanama.
Ebu Bekir \ “radıyallahü teâlâ anh \” dedi:
– Bu kelime nedir. Kuş ben açım kadar onları sevmediğim bir kelime olduğunu belirterek, Zeman la \ “Ben sert olduğumu, açık olacak. Susuz Zeman, ben konuşma kadar, af, kanama talep edeceğini söyledi.
Resulullah Hazret-i Ekrem \ “SAV aleyhi ve sellem’in teâlâ \”, duydum ve ağladım. Ümmet ba \ “Zilar şakavetin, onlar Bugz Hazret-i Ebu Bekir mahzun oldu olacak mı.

Yorum Ekle