Facebook Sayfamız
Ankara Hava Durumu
Şubat 2019
P S Ç P C C P
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Mağaradaki Kuşun Sırrı

Göç ederken Hz SAV aleyhi ve sellem’in teâlâ ‘Ebu Bekir ve’ radıyallahü anh ‘Mekke-i mükerremeden bir mağarada üç gün üç gece kaldı. Ebu Bekir ‘radıyallahü anh’ mağaranın çatısı o su ile, bir şeyler içmek ve yemek yok yok taşınmış bir kuş gördüm.
Ebu Bekir ‘radıyallahü anh’ dedi
– Yâ Resûlallah! Bu kuş hayranım. Bu mağara izin beri Gerçekten de, kuş üzerinde hareket etmedi. Bir nesne yemedim zaman. Allahü teâlâ, teolojik-i kadîminde,
(Allahü teâlâ Rizk, yeryüzünde hiçbir canlı var değildir.) Komut.
Ebu Bekir-i sonra Gabriel Peygamber Hazret-i havada ortaya, böyle düşünme Sıddık, üstün, dedi, durdu
– Ey Muhammed! Cc ve teâlâ selam hak edecektir. Ve ben “Ben Ebu Bekir uğruna her şeyi biliyorum. Ebu Bekir ile konuşmak Eyledik emr kuş. Kuşlar verdiği röportajda bu Ebu Bekir söyle”, dedi, diyecekler.
Resûl-i Ekrem Hazret-i Ebu Bekir, Hazret-i-i Ebu Bekir ‘radıyallahü anh’ ileri vardı sevindi için melek Cebrail açıkladı söz veriyorum. O, diyor
– Ey mübarek kuş! Allahü teâlâ şerif hazretleri izin, yiyecek ve içecek ne olduğunu söyle lütfen.
Bu kuş çığlığı, Göğe Zeman, yere düştü. Sonra ayılıp, ayağa kalktı. Gülümseme söyledi olarak,
– Ya EBA Bekir! Bana sorguya yok! Bu bir gizem. Cc ve hangi benim aramda teâlâ gizli hak ve herkes bilmek istemiyorum.
Ebu Bekir ‘radıyallahü teâlâ anhudan söyledi:
– Ey mübarek kuş! Eğer me’mûr beni söylemeğe iseniz, söyle.
Kuş dedi.
– Hazret-i Adem sav yaratılmazdan iki bin yıl önce, Hakları cc teâlâ bana oluşturduğunuz Ma’lûmun olsun. Ortaya iki kelime yemek, ve benim içki. Zeman Açım birini söylemek, ben sert olduğumu. Kanama; Zeman Susadım birini söyle.
Ebu Bekir ‘radıyallahü teâlâ anh’ dedi:
– Bu kelime nedir. Kuş bu onları sevmediğim kadar ben tok olacağım, Zeman la’net ederim ben aç olduğum bir kelime olduğunu söyledi. Ben konuşma kadar, ben af, kanama için sormak istiyorum, susuz Zeman değilim.
Allah Hazret-i Ekrem ‘SAV aleyhi ve sellem’in teâlâ’ Resulü, ben duydum ve ağladım. Şakavetin ba’zıları Ümmet, onlar Bugz Hazret-i Ebu Bekir, saatinde mahzun oldu.

Yorum Ekle