Facebook Sayfamız
Ankara Hava Durumu
Şubat 2019
P S Ç P C C P
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Mehter Şirketleri

Hz. İlk Peygamber biri ve sonradan ona müezzin olan sahabî. İslam’ın unutulmaz yeri olan, başlangıçta Etiyopyalılar günü Etiyopyalı Bilal. Anne adı, Banyo, Rebah babasının adı Abdullah tanımlayıcısı.

Bilal, ilk bildirim İslam’ın Ümeyye b. Halef’in kölesi. İslam taassubuna düşmüş sirk topluluğu ve kabile halkları içinde etkilemeye kastederek, yıl bir sürü biri, soyağacı ve soplarının yüksekliği ortaya, İslâm’a cephe almış ve sapıklıkta kalmışlardı. B Bilal. Böyle zayıf ve çaresizlik Rebah şirk hakları gibi insanları davet uyulması kurtuldu rağmen. İşte Bilâl b. Rebah (ra) İslâm davetine yanıt olanların biriydi.

Ümeyye b. Halef, bir kez köle Bilal müslüman, zulüm ve İslam sola çevirmek için ona işkence olmadığını anlıyorum. Ümeyye, bir volkan durdurulduğunda, öğlen güneşi, Bilal, sıcak kumlar sırtüstü yatırılır ve söylemek için kullanılan büyük bir taş koyar:. “Muhammed küfret; Lat ve bana Uzza’ya iman Aksi takdirde, onlara inanıncaya kadar onlar ‘böylece kalacaksın. ”

Bilal kum sırtını döner Kızgın, göğüs ışıkları, nefes tıkanır, bu işkence altında müthiş bir kıvranırdı saattir. Ancak, kelime herzaman dudaklarından edilir döktü: “Allahü Ahad, Ahad Allah’tır”, onun durumu, hatta müşriklerden (İbn Sa’d’ın, Sınıflar, III, 232) hayrete düşürecektir.

Bu pozisyon için yaşam, ofis ve diğer tanrılar sığınmazdı içindir. O kararı Allah’a ait olduğunu biliyordu, rızık Allah’a aittir. Tanrı’nın elinde, öldürmek ve hayatta kalmak için. Geçici dünyanın çıkarlarını koymak ve Allah’a ve arada tağutları bir cüz inanç inanç ayırmak için yeterli değildir doğrulamak için. Tam ve Kamil anlamda, yargı, öldürmek, ve dirilişi Allah’ın rızık vardır, sadece Allah’a inandıkları sürece Tanrı’nın veren ve bu uğurda ona sorun tanımak ve bu mümkün değildi biliyordu gelen tüm sıfatları göre ezalara katlanmadıkça Kemal inanç ulaşmak. Bilal, rızık yoktu ve ölüm korkusu. Allah yalnız ve yalnız korkuyordum umuyoruz.

Yorum Ekle