Facebook Sayfamız
Ankara Hava Durumu
Şubat 2019
P S Ç P C C P
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Mehteran

Sa’d’ın b. Ebî Vakkas, Beyt-Malden parayı geri ödemek için bir yükümlülük olarak Osman (ra), bir annesinin kardeşi yerine Velid b görevden sıkışıyor. Ukbe’yi Küfe valisi (İbnü’l-Fsir age, III, 82) getirildi. Velid beş yıl, Kûfe valisi oldu. Velid, bir sabah, dört rekat namaz kıldırmıştı sarhoş çünkü. Hatırlattı “Sizin için yükseltmek,” dedi. , Peygamber bu İşitme. Osman, ona ceza tazir Hz verilerek uygulanır. Ali istedim. Hz. Ali Abdullah b. Cafer kırbaçlattırmıştı bunu. Bu olay, Hz. Osman ziyade bu b Said’e reddediyorlar. el-As b. Umeyye’yi atandı (İbnü’l-Esir, yaş, III, 107). Suyuti, Hz. Çünkü Sa’d’ın yerine vali bir kınama Osman, ilk, Velid, (Suyûtî, 172) diyor.

Velid, ne zaman Kûfe, Azerbaycan, Utbe b komutanı valisi. Ferkat’ı reddetmiştir. Üstüne üstlük Azerbaycan isyan insanlar. Walid, Azerbaycan burada bastırmak ganimetlerle Ermenistan (Tiflis) tarafına yürüdükten sonra döndü ve antlaşmalar (H. 25) yaparak geri döndü.

Bu arada, Bizans ile savaşmaya devam etti. Muaviye, Antalya, Türkiye partiler ve Tarsus işgal etti. Diğer taraftan, Amr b. As’a Kuzey Afrika, el-Osman (ra), Sicistan valisi Abdullah b ele geçirmek için emirler gönderiyor. Amr’a Kabil (İbnü’l-esir, age, III, 87) yürümek için talimatlar vererek. Hicri yirmi altıncı, iş kendilerini tanık Mescid-i Haram’a genişlemesi. Mescid-i Haram çevresinde arazi satın geniş bir alanda elde edilmiştir ile.

Hz. Osman (ra), Hicri yıl, Mısır Amr b yirmi yedinci valisi. Abdullah İbn Sa’d’ın b el-ace yerine reddetti. Abi Serh’i getirdi. O Kuzey Afrika’nın fethi tamamlanmasına planlıyordu. Bunu yapmak için, Osman (ra), Ashabın ileri gelenleri ile görüştükten sonra, onu ve bir ordu gibi arkadaşları çok sayıda, bir takviye (PR Hasan, age, I, 265) olarak ona gönderdi izin verdi. Abdullah b. Nafi b. Abdulkays ve Abdullah b. Nafi b. Mısır açıklaması ile birlikte Hüseyin İbn Ebî komutasındaki Kuvvetleri batıya taşındı. Kadar Tanca valisi ve hazırlamak için tedbirler aldı yüz bin kişilik bir ordu gibi İslam ordusunun topraklarını, yirmi bin süvari, doğru hareket haber almak Bizans İmparatoru Trablus için bölgenin hakimi. Krallık Subaytala’ya iki ordu merkezine yirmi dört saatlik bir yolculuk ile yüz yüze geldi. Reddedilen İbn Ebî Serh’in, çatışma başladı kabul veya cizye bir Müslüman olmaya sunmaktadır. Bu arada, haberleşme askeri Medine tarafından kesilmiştir. Hz. Osman Abdullah İbn Zübeyr bağlanmak için ‘Afrika ile askeri gönderdi. Savaş birkaç gün boyunca, Abdullah İbn Zübeyr’in önerdiği taktik kısa sürede büyük bir zaferle sonuçlandı. Müslümanların elinde oldukça büyük ganimet oldu. Süvari üç bin dinar düşmüştü ve yayalar yolculuğu dinardan (İbnü’l-esir, age, III, 88-90; H.İ.Hasen, age, I, 265-266) paylaşabilirsiniz.

Yorum Ekle