Facebook Sayfamız
Ankara Hava Durumu
Şubat 2019
P S Ç P C C P
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Mehteran

Medine’ye vardıklarında, Peygamberin işi cami inşa etmek oldu. Allah’ın kendisi Ashabıyla Messenger, ancak bu inşaat çalıştı. Bu iki getirmek için taş tüm gücünü harcadı Ammar herkes, bir taş ayarlarken sürekli şu sözleri terennüm: “Biz Müslümanlar cami inşa ..!”

Biz bile, Ammar iki taş taşıyordu cami için bir taş taşımak: Abu Al-Khudri dedi Said. Resulullah, ben görünce ona şöyle buyurmuştu toz silkeleyin: “.. Ah vah Ammar Azgın bir topluluk öldürmek sizin için, onlar cehenneme ararım davet uzakta iken Geçti”

Bir kez daha, başka bir vesileyle Allah’ın Elçisi şöyle dedi: “Eyvah, azgın Sümeyye’nin bir topluluk oğlu öldürmek.” (İbn Sa’d’ın Tabakât, III, 252).

Ammar b. Bedir, Muhammed Yasir gazasından Tebük gazasına tüm cihad hareketlerinin katıldı. Savaşta gösterdiği cesaret her varlığını ortaya koydu. Ben bir gün gazvelerine Peygamber Resul-u katılmaktan imtina etmedi. Resulullah, Peygamberin ölümünden sonra. Aynı dönemde harekâtlarında şecaat ve cesaretle Ebu Bekir (ra) büyük bir cihad savaştı. Hz. * Abdullah İbn Ömer şöyle dedi: Yemâme’de mürtedlere karşı böyle bir yiğit savaş, ben düşman saflarına, çevredeki bahadırlara yok olduğunu gördüm “öncesinde cennet …!” dedi. Bu bahadır insan Ammar b araştırdım. O Yasir öğrendim. Bu bir kulak bahadır Yemâme müminin savaşı kaybetmişti ediyor.

Resulullah, seviyor, ve Ammar koruyordu. Bir gün Ammar, Halid İbn Velid bu tartışmanın duydum Resulullah ve Hâlid (ra) ile görüşüldü, Messenger Ammar Ammar şikayet yönlü ve ağır sözler, şarj başladı ağladı. Bu Resulullah üzerine: “Allah’a düşmanlık olurdu Ammâr’a düşmanlık olmadığını Ammâr’a düşman Tanrı’nın ne düşman..” (Ahmed b. Hanbel, IV, 89, 90) geliyor. Halid ibn Velid (ra) daha olay anlatılıyor. “Ben Resulullah gitti. Ammar memnuniyeti çalışmak kalbi verilmesi ve benim affettirdim Ammâr’a var başka. Yolu kazanmak için hiçbir arzusu vardı.”

Hz. Ammar, Hz. Ömer (ra) Kûfe dönemin valisi olarak atandı. Hz. Ömer atama yazdı emirnamede söyledi:

“Sen Ammar b. Yâsir’i siparişler, Abdullah b. Mes’ud’u öğretici, ben tayin ettim. Katılanlardandır hem tutulmuş. Onları, dinlemek ve itaat ediniz. İbn Mes’ud’u yanımda olsa bile, ben korumak için tercih, ben ruhunu size tanıtmak: ve o size gönderilen Osman b Hanif de Irak’a gönderilen bunları koyun bir ücret Ammâr’a onun yarısını vermek ve diğer arasında bölünmüş kalanı olun…. İki. “(İbn Sa’d’ın, tabakât, III, 252).

Hz. Küfe otoritesi vardı mükemmel bir yoldur kadar, ancak Kûfe ileri gelenlerinin isteklerine boyun eğmemesi nedeniyle bir süre sonra, Ammar, bir yıl dokuz ay hoşnutsuzluk ile bir araya geldi. Hz. Sürekli Hz Kûfe’liler istekleri tutumu hakkında şikayet Ammar kim. Ömer durdu beyan. Yürütmenin büyük güç değilim ve ona güveniyor olacak dediğiniz gibi o görev yaptı. Sonunda Hz. Ömer Ammar, Ebu Musa’l-Eş’ari yerine atandı reddetmiştir. Karşı Alçı Ammar dedi: O sorumluluk ve yetersiz olduğu konumu takdir etmedi şeyler gibi, siyasete vâkıf değil. Hz. Ömer (R.A.) Hz. Azlettikten Ammar şöyle dedi: “Özür Azlolunmaktan’re?” diye sordu. Hz. Ammar: “‘Ve atandı kurar Valiliği memnun olmamıştı ama azlimden içinde üzgünüm ..!” dedi.

Hz. Osman döneminde, müminlerin Hz kargaşa başladı, Emir. Bu en güvenilir yoldaşları atanan belirli alanlarda, muayene, olur neden Osman (ra) bulmaktır. Bu arada Hz. Ammar Mısır’a gönderdi. Hz. Ammar, Halife bunu bildirmek incelenmesi sonucunda, Mısır’da ne olup bittiğini araştırmak. Bunlar sevindirici haber Hz yerine görevlerini döndü bile Basra, Kûfe, bu tür yayınların Şam önemli merkezlerinden. Ammar, çok geç. Onun kaderi hakkında endişeler Medine’de ortaya çıktı bile. Nihayet, Mısır, Abdullah b valisi. Ebi’s-açıklama, halifenin mektubu durumunu dedi. Vali mektubu şöyle dedi: “Ammar b Yâsir’i, Mısır’da etrafında toplanan bir grup, onu çekerek..”

Yorum Ekle