Facebook Sayfamız
Ankara Hava Durumu
Şubat 2019
P S Ç P C C P
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Mehteran Firmaları

Hz.Peygamber Günün sonuna doğru yerde yatan şehit, Peygamber olarak Mus’ab. Peygamberimiz (asm) elinde Mus’ab’ı Sancak gördüm “Ey Mus’ab Devam et!” diye emretti. Fakat o kişi geri dönüyor diye Hz “Ben Mus’ab değilim”. Tanrı’nın melekleri biri Peygamber Mus’ab kisvesi (İbn Sa’d’ın, age, II, 121) savaştı olduğunu gördüm.

insanlar varsa Allah’ın sadık olduğunu, onlar sözde sadakat vardır. Adağını kim ödedi şehid oldu. Bazen (be şehit) bekliyor. onların kelime “(el-Ahzâb 33/23) değişti asla. Sonra Hz. Diğer sahabeler, yaklaştı ve şehitler ifade Selamlar (İbn Sa’d’ın, age, III, 121) tarafından ele alınması için onlara merhaba dedi Şehid.

Hz. Mus’ab şehid olmuştur kırklı yaşlarında idi. Bir zamanlar zenginlik ve refah içinde yaşayan bu değerli insan, kendisine bir battaniye dahi kefenleyecek bulundu. Hz. Peygamber geri Mus’ab b geldi. Umair saç eski bir kazak dağılmış, vücudu kırık kılıç ve mızrak darbeleri devlet yatıyordu. Hz. Peygamber sonra ne yazık ki şöyle dedi: “Ben Mekke’de, ben kimse bakmıyorsa, sizden daha iyi giyinmiş gördüm Şimdi kefen sarılmış kazak başın dışarıda kalıyor.”. Sonra onun için bir mezar açıldı, ve o Buried arkadaşları arasında, Uhud şehit kutsadı.

Aziz Allah yolunda şehit Ashab-ı Kiram’dan Habbab Sahabi (ra) için hayatını feda edenler şunları söylüyor: “Biz Hz Peygamber Allah aşkına yalnız Medine with’ve göç Şimdi gelen ödül bekliyoruz.. bizim arkadaşlar bundan Mus’ab b. Umeyr bunlardan birinin keyfini kim. elinde tutmayı bir kutu bulamadı bile O, Uhud günü şehit olanlar arasında Allah. Blessings. yalnızca bir şehit ve aziz şehit bir bulundu robe peygamber şehit kafasını örtmemizi. örterken ayakları, ancak bu yoksulluk karşısında başını çoğaltılamaz. Hz ayaklarını kapatırken, başını açar. onu iyileştirmek için bize çalıştı ve bize kokulu ot ayağınızı koymak için sipariş izhîr “(; İbn Sa’d’ın, age, III, 121 Buhârî, Cenâiz 27) denir.

Yorum Ekle