Facebook Sayfamız
Ankara Hava Durumu
Şubat 2019
P S Ç P C C P
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Mehteran Takımı

Hz. Ömer, Peygamber halifeliği döneminde. Halid’in tavrı değişmedi. Bildiğiniz gibi Ancak, devam etti. Ancak Hz. Şimdi Ömer (r.a) azletmedi onu. Onu birçok kez uyardı ve bu konuda mektuplar gönderdi. Hz. Ömer, Hz. Ebubekir’in (RA), aynı zamanda onu hatırlatan zamanda bu sorunların.

Onun emriyle onların ikinci nedeni, o Müslümanlar olduğunu bir fikir, fetih Peygamber gerçekleşme takılmış. Halid yeteneği ve yiğitlik kaynaklanmaktadır. Fethi Hz için tek nedeni. Elbette Halid yanlışlıktı gösterilmesi. Dehası gözardı etmek bu sadece doğru değil olduğu gibi gösterisinde savaşlarda zaferler sonuçlandırmak mümkün değildir.

Üçüncü neden, Peygamber, Halid (ra) ordu, maliyetleri çok fazla atık tuttu. Ekranın diğer Mücahitler Ordusu dağıtmak için para bol kötü bir örnek oldu. Bu bağlamda, olsa bile şairlerin şiirler abartılı yazıldı. Eş’as b. Kays’a kez on bin dinar bahşiş vardı. Olay halife. Ömer (r.a) gitti. Hz. Hazreti Ömer. Ebu Ubeyde b. el-cerrahi tarafından yazılmıştır haberleri. “Bu ordu Müslümanların verdiği para tahsisi gibi bol, bu yüzden Müslümanlar eşya hainler vardı. Onların kendi kişisel payı, atık kendi cebinden verildi. Hem caiz değildir.” Halife. Ömer, Hz.Çağrı merkezi sonra Halid azlettikten Halifelik, sorguya çekti. Bir sürü para söz geçiriyor. Hz. Halid, hisse elinde hesabını Allah’a verdi. Hesap temiz verilmiştir. Hz. Hazreti Ömer. Halid iltifat ve ikramla karşıladı. Kalbi aldı. Alıntı ve tüm kararnameleri yolladı; Hz. Khalid, kusur veya onun yüzünden hata herhangi azledilmediğini, ancak bütün müslümanların zihinlerinin aydınlanması için, yani bu sadece İslam fetihleri Hz kadardır. Halid’in kolunun ama azlettiğini kuvvet yoktu bildikleri için tüm bildirdi.

Yorum Ekle