Facebook Sayfamız
Ankara Hava Durumu
Şubat 2019
P S Ç P C C P
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Mehteran Tarihçe

Mehter Osmanlı Yeniçeri Askeri Bandosu dünyanın en eski askeri bandolarından biridir. Kelime türetilmiş Farsçadaki “MİHFER”.

Küçük değişiklikler ile İslam Türk devletleri, gerçekleşti. Yeniçeri Yeniçeri ve Hz, Ali önce performans olmayan her, ve gelenek adına Hacı Bektaş Veli marşlarda okuma ve dua isimlerini söz olarak Hacı Bektaş Veli Piri.

Üç önemli sembol, soba, bayrak ve zafer var.

Osmanlı mehterinde, flüt, boru ve aynı zamanda rüzgar, rüzgar ve kenarları,, davul, nakkare, zil ve yer almıştı gibi vurmalı ya da darbe Çevgan aracı olarak kurrenay askeri düdük. Tüm ifadeler ve bu sayı mehter dayanakarak kaç katlı ölçüldü araçların sayısına eşittir.

Askeri musukiyi topluma verilen ad yerine Osmanlılar,. Farsça, ekber son sözü (büyük) bir MİHFER askeri bando, en yüksek (büyük) ism-i bir anlam Tafdil. Bu kelimenin Türk askeri bando Arap tarzı, çoğul, Yeniçeri yer.

1826 yılında Mehter Takımı, Sultan II. Mahmud, Ahi ve Enver Paşa tarafından 1908 yılında kapalı ve yeniden açılan taş ocakları eşlik eden Bektaşi üzümü ile Yeniçeriler.
Konu

1 Mehter Organizasyon
Batı müziği Mehter 2 Etkisi
3 Mehter Kapanış
4 Mehter Re-Organizasyonu
5 bilinen besteciler
5.1 16. yüzyılda.
5.2 17. yüzyılda.
5.3 18 yüzyıl.
6 Kaynaklar
7 Dış bağlantılar

Mehter Organizasyon

Biz kesin Kurulduğu tarihten ile tanımlayamıyor rağmen Mehter Yeniçeri bir parçası ile, 14 I. yüzyıl Murat (Hüdavendigar) Çandarlı Kara Halil Paşa sırasında Ocak ayında kurulmuş bir öneri söyledi. [Kaynak belirtilmeli] Bazı kaynaklar 1365 yılında bu organizasyon 1362 yılında da muhtemel olduğunu olduğunu burada söyledi. Orhan Bektaşilik Alevi-bilinen Özellikle ilgi. Orhan Gazi takarken, Yeniçerilerin Hacı Bektaş organizasyonu manastır gelir. Için dua yeni bir yeniçeri kuracak. Hacı Bektaş, ister bu akışların Yüce Hakları kalplerin yeni ismi söyleyerek mevcut Pir Yeniçeri birlikleri, pazularını güçlü, keskin kılıç, tehlikeli oklar, her zaman buyursun kazanan dua edeceğim. Ben Yeniçeri Ocak ocakları yüzden Bektaş-ı-yan, onların Taifei Bektaş-ı-yan, Horde Bektaşiler, Grup-I Bektaşiler gibi isimler verdi. Osmanlı İmparatorluğu, eğitimli ordu yararlanarak ve Hacı Bektaş-ı Veli kalıp tarafından oluşturulan yeniden kullanılabilir Hıristiyan çocukların düşüncelerini denir. Yeniçeri ordusu bu sözde Yeniçeri ordusu ve bağlı ağ başında Bektaşi oldu. Osmanlı İmparatorluğu’nun Bu ordu 1826 tarihine kadar ilk güçtü. Osmanlı İmparatorluğu’nun ordusu 1826 tarihine kadar savaşa gitmeden önce, Yeniçeri bir müfreze Hacıbektaş’a ocağının katılımıyla, Dergah, Hacı Bektaş-ı Veli postnişi Evlâdı’ndan kendini Mahkemesi taraf alarak geliyor:

“… Mümin Kalu-Beli’den Eyledik serisinin Birliği çünkü bu doğru ikrar sona erdi … Bu şekilde … Orada Nebimiz Muhtar Ahmed-i Nur-i ilahi pervaneleriz … La Yezal mestaneleriz .. …. parmaklarınızla tükenmeyiz kırmak için … on iki imam sayılmayız Pir-i sipariş cümle ile beli dedi … üçlü, beşli, yedili … Kerem-i Ali Nur-i Nebi, Prim Usta, Sultan Hacı Bektaş-ı Veli … Hükümet Hükümet devranına mayından arındırılması demek! ”

Gülbank I (dua) ve Pir On Kurşun himmet istedi. Hacı Bektaş-ı Veli Yeniçeriler’in yüksek sesle yaşayan insanlar tarafından duyulan bu bilgilere göre. Bir Yeniçeri gülbengi (dua):

“Allah, Allah Illallah, baş Üryan, göğüs kalkan, Didem al kan, sine püryan;
Bu kare güzel sormaya başlar kesmek için değil;
Kahrımız, düşman atık kılıç, kulluğumuz, Sultan açık;
Sayılmayız parmak, şut tükenmeyiz;
Threes, beşli, yedili, Kırklar Nur-u Nabi, Kerem-ı Ali, Hacı Bektaş-ı Veli;
Dem-ü, devranına, diyelim ki, Hüüüüüüü yönetir. ”

Devlet kamu hizmeti örgütün yetki başlangıcı Mehter içki vardı.Mehterhane idi.Bütün Emiri ona bağlı olarak adlandırılır ve Mehter Alem tasdik deneyleri düzenin kafasına zorla Mehterbaşı filolar da askeri bando başkanı var , törenlerde mevcut olarak kabul Büyükelçisi Prensliği Powers olarak göndermek ve almak vardı ileri yeni bir sancak sancak atanan herkes.

Organizasyon Mehter mehterhane (bant seti) iki tip nedeniyle oldu

Tabii ki, bir-u Alem Müzisyen Mehter (yeniçeri bağlı)
Esnaf Mehter (Ahi klinikler isteğe bağlı).

Tabii ki, sancaklarını Mehterhane korumak için Sultanlığı ile Alemdarlar ü Alem Mehter memuru oluştu.

Padişahınki ekibi önde gelen askeri grup oldu. Bu mehter Hassa konu-ü Alem adını taşıyordu. Daha sonra sadrazam, kubbe kraliçeler, sayman, reisülküttap, beylerbeyi, Türkmen yöneticiler Mehterhane sancak vardı. Ben bir tek katlı mehter Bektaşi geleneği kurulmuştur oldu. Sultan ve dokuz katlı Veziriâzama ait olanlar.
Batı müziği Mehter Etkisi

Mehter mükemmel bir oyuncu peşrevlerinin. Peşerevi amacıyla Alay, At Prelude, Prelude Sultan, Büyükelçi bunlardandı Prelude. Göç boru, Benefşei-zar, kompozisyon ve cengi membran saldırı Şükufei benzeri askeri havalarımız vardı. Bu bilinen kompozisyonlar yapılan Bizet Stil (Ala Turka) olarak Türk askeri müzik bestecilerinin etkisinde, Batı müziği mucizelerini yazdı Mozart. Örneğin bunlardan Mozart’ın Türk Marşı,; Bizert’in Arieziyen paketi. Batı orkestralar, çan Mehter aldı.

Mehter Türkmen Bey benzer ekipleri ile Hindistan kurdu.
Mehter Kapanış

Ocaklar 1826 yılında kapatıldı ve Yeniçeriler Yeniçeriler ve Ahi Mehterhane katliam bağlantılıydı. Bektaşi tarikatının yasaklanması tarihinin aynı zamanda Osmanlı topraklarında 1826 yılında doğdu.

Bu, mevcut göre askerin yetersizliği, genişleme ve fetih sınırlarını çarpma ve sınırları korumak askerlerin el rağmen, ocağın kuruluş sebebi, durum gelecek endişesi oldu. Ancak, Rumeli askeri birliğin komutası altında devam eden hem de yeni fetihler hükümdarın emirleri korumak yapmak için gerekli. Benzer kuruluşlar, sistemden yararlanmak için, bu nedenle mahkumların, daha önce Türk devletleri vardı. Bu anlamda, Osmanlılar, Selçuklular ve Memluk rollerini anladım. Yeniçerilerin ilk yükleme, askeri Yeniçeriler bin kadar alınmıştı. Her biri iletişim yüz, daha önce usulüne uygun Türklerin askeri komutanı atanmış bir yaya “Yayabaşı” kurdu.
Mehter Re-Organizasyonu

Mehter Takımı

Bunun yerine kaldırma ve Mehter Avrupa bantları kaybolup 1.826 Mehterhane yılında kurulmuştur. Daha sonra 1914 yılında üzerinde, Pan-Türkizm cereyanının Enver Paşa ve askeri müze bağlı Band-i-Hakaniye adı Yeniçeri altında yeniden kurulmuştur emriyle uygulamak.

 

Yorum Ekle