Facebook Sayfamız
Ankara Hava Durumu
Şubat 2019
P S Ç P C C P
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

O Senin Ailenden Değil

Hz.Nuh ‘ın kafirler birlikte bir oğlu vardı. Hz. Nuh’un kurtulmaya çalışıyor dalgaları görünce oğluna seslendi:
– O oğulcağızım! Bize binlerce gemi. Kafirlerle olmayın!
– Ben su beni korumak için bir dağ sığınırım!
– Allah’ın, ceza onu korumak için bir şey yok bugün.

Giriş ve oğul arasındaki dalgalar Hz.Nuh. Hz.Nuh ‘ın oğlu boğuldu. Hz.nuh çok oğlu için üzülmüştü. Nasıl üzülmesinki? Onun oğlu değil miydi? Su tasarrufu için dünyaya Kıyamette kaçamaz ise oğlunun Hz.Nuh diledi!
Tabii ki, suyu daha şiddetli ateştir.Ahiret dünyada Doom daha korkunçtur. Tanrıya söz olmasaydı kulu Nuh’un aile efradını kurtarmak oldu acaba? Tabii ki, verilen. Allah Caymayacağı kelimesi, Yüce Allah Hz.Nuh yapmak istedim oğlu için şefaat.

Hz.Nuh şöyle Rab yalvardı:
– Tabii ki ailem efradımdandır oğlum Of. Tabii ki, size kelime doğru olduğunu aileniz efradımı kurtarma yapabilirsiniz. Sen hakimlerin ustası vardır!

Ama Tanrı, soy, SOP Deeds görünüyor değil sadece. Onu kabul Allah’a ortak ilişkilendirmek olanların Sefaat.Peygamber soyundan biri, bir kişinin Allah ile koşamam. O kendi oğlu almak istiyorsa! Allah, kulu çekerek bu konuya dikkat Nuh dedi ki:
– Ey Nuh! Ailenizin değildir. O iyi işler var değil çünkü. Yani bana bilmediğin bir şey sormayın. Ben cahil olmak menederim.

Hz.Nuh (as) Allah’a karşı tam bir pişmanlık ve hemen onun hatasını anladı ve derhal yalvardı:
– Ey Rabbim! Ben sığınırım senden sormak şey bilmiyorum. Beni affet ve bunu yapmazsanız bana merhamet varsa, ben hüsrana düşenlerden değilim.

Yorum Ekle