Facebook Sayfamız
Ankara Hava Durumu
Şubat 2019
P S Ç P C C P
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Yoldan Güzel Geçmek

Kral halkı için bir yol geniş bir yelpazesi var karar verdi.Çevre yolunun yapımı önce tamamlanması, bir yarışma düzenlemeye karar verdi. Bu yarışmaya katılmak isteyen kral ilan etmek tercih edebilir, kişinin en iyi şekilde belirleyecek, dedi.

Yarışmanın gün, insanlar akın etti. En güzel araba bazıları, bazıları en güzel giysi getirdi: bazı kadınlar onları en iyi gıda getirmişti kiminle, en güzel saç inşa etmişti. Spor olarak yol boyunca çalıştırmak için hazır bazı gençler.

Son olarak, insanların tüm gün boyunca gitti, ama hepsi aynı yolu onlar dönmek ve krala şikayette yeniden açtı: var moloz büyük bir kazık, moloz taş ve yapılan yerde yol boyunca, ve bu zor binmek.

Günün sonunda sadece bir yolcu yorgun bitiş çizgisine ulaştı. Yukarıdaki kir, ama kral doğru saygı elinde altın büyük bir çanta uzattı:

‘Yolculuğum sırasında, taş ve moloz kaldırma yolunu kapatan durduğu. Onu altın çanta altında buldum. Bu altın ait olmalıdır. ‘

Kral bir gülümseme ile cevap verdi:

‘Bu altın, size genç adam aittir.’

‘Hayır, ben değil. Bu yüzden çok fazla para yoktu. ‘

‘Evet,’ kral dedi. Eğer yarışmanın galibi çünkü ‘Bu, kazanmak altın var. Bu yolda en güzel insansın. Çünkü şekilde en güzel kişi sonra gelenler için yoldaki engelleri kaldırır kişidir.

Yorum Ekle